Najprościej mówiąc, wirtualne biuro jest to adres pod którym przedsiębiorca prowadzi swoją działalność. Może on wybrać zakres usługi jaką proponuje biuro. Najczęstszym wariantem podstawowym jest prestiżowy adres, który przedsiębiorca używa. W rozszerzonej usłudze często znajduje się odbieranie i segregacja poczty, czy prowadzenie sekretariatu. Zakres usług zależy od potrzeb klienta.

Zdarza się, że niektóre biura oferują usługę coworkingu – polega to na udostępnianiu wspólnej przestrzeni biurowej dla przedsiębiorców. Może się to wydawać dla niektórych oszustwem, jednak korzystanie z usług wirtualnego biura jest zgodne z aktualnym prawem polskim. Często zdarza się jednak, że właściciele firm decydują się na otwarcie działalności w innym kraju, chcąc uniknąć podatków. W takim przypadku ZUS może zdecydować o wyrejestrowaniu firmy z polskiego systemu.

Warunek posiadania wirtualnego biura jest bardzo prosty – należy rozliczać się z niego zgodnie z obowiązującymi przepisami. W przypadku gdy biuro udostępnia adres bez pomieszczenia, przedsiębiorca może mieć problemy z ewentualnymi kontrolami skarbowymi. Zapraszamy odwiedzić naszą stronę Wirtualne Biuro w Warszawie i zapoznać sie z naszą ofertą.

Kto może z niego skorzystać?

Jest to opcja odpowiednia dla wszystkich osób, które nie potrzebują stałego miejsca do prowadzenia swojej działalności, oraz nie chcą ponosić kosztów utrzymania własnego lokalu. Wirtualne biuro sprawdzi się dla małych, jednoosobowych firm, wykonujących usługi osobiście, lub dla osób dopiero rozpoczynających swoją działalność.

Najczęściej korzystającymi z usług wirtualnego biura są:

  • freelancerzy,
  • firmy, które chcą mieć kolejny oddział w innym mieście, ale główną działalność prowadzą gdzie indziej,
  • firmy szkoleniowe,
  • małe agencje marketingowe,
  • sklepy internetowe.

Wirtualne biuro – wady i zalety

Tak jak każda rzecz, również i wirtualne biuro ma swoje wady, jak i zalety. Najczęstszymi wadami są:

  • zwiększone zainteresowanie ze strony urzędu skarbowego, może to objawiać się częstszymi niż przeważnie kontrolami,
  • wiele firm pod tym samym adresem – może zdarzyć się, że pod jednym adresem będzie zarejestrowanych parę firm, na co nie mamy wpływu, więc opinie o innej firmie mogą mieć wpływ na opinie o reszcie firm,
  • niewywiązywanie się biura ze zleconych usług, zaleganie z papierami, nie przekazywanie poczty, opóźniona wysyłka dokumentów.

Korzystanie z takiego rozwiązania przynosi ze sobą również wiele zalet, między innymi:

  • prestiż – posiadanie siedziby firmy w centrum miasta zwiększa jej wartość w oczach potencjalnych klientów. O wiele bardziej przypada nam do gustu firma położona w prestiżowej dzielnicy, niż gdyby mieściła się, np. na obrzeżach miasta.
  • możliwość wrzucenia płaty w koszty, jako koszt uzyskania przychodu. Jeżeli usługa rozliczna jest w formacie B2B, nie ma żadnych przeszkód, aby przedsiębiorca mógł rozliczyć koszty w działalności.
  • mniejsze opłaty – zdecydowanie najważniejsza zaleta. Wynajęcie wirtualnego biura jest o wiele tańsze i mniej uciążliwe niż kupno, czy wynajem osobnego lokalu dla swojej działalności,
  • odciążenie od formalności związanych z księgowością, lub prowadzeniem sekretariatu – oczywiście, o ile biuro oferuje takie usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here