Ełk – miasto o ciekawej historii

19. Grudzień 2016 Bez kategorii 0

Ełk to niesamowite miasto położone w północno-wschodnim regionie Polski, w województwie warmińsko-mazurskim. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną wypocząć w tym pięknym miejscu. Ełk został założony w pierwszej połowie piętnastego wieku, natomiast prawa miejskie otrzymał niespełna dwadzieścia lat później. Od wielu lat miejsce to spełnia funkcje rekreacyjno-turystyczną. Liczne wydarzenia kulturalne, atrakcje turystyczne, zabytki, a przede wszystkim świetne warunki krajobrazowe sprawiają, że popularność Ełku stale rośnie. Osoby, które tutaj przyjeżdżają mogą skorzystać z witryny internetowej, stworzonej przez Urząd Miasta. Znajdziemy tam wiele przydatnych informacji, które pozwolą nam na zaplanowanie idealnej wycieczki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się baza noclegowa w Ełku (meteor-turystyka.pl). Do dyspozycji turystów są eleganckie i komfortowe hotele, pensjonaty oraz przytulne pokoje gościnne. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Fascynujące zabytki Ełku będą istną gratką dla wszystkich miłośników historii. Jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów jest Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (wikipedia.org). Jest to zarazem największa i najstarsza świątynia jaką znajdziemy w Ełku. Została ona wybudowana w dziewiętnastym wieku, zgodnie z założeniami stylu neogotyckiego. Kolejnym bardzo ciekawym obiektem są ruiny zamku krzyżackiego, który istniał tutaj przez wiele wieków. Budowla ta została wzniesiona na przełomie czternastego i piętnastego wieku. Bardzo ciekawym miejscem jest Wieża ciśnień, którą znajdziemy na liście Rejestru Zabytków. Została wybudowana w dziewiętnastym wieku. Dziś znajduje się tutaj punkt widokowy, który jest chętnie odwiedzany przez tłumy turystów. Zabytkiem, który koniecznie trzeba odwiedzić jest piękna neogotycka Katedra świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika. Na terenie Ełku znajdziemy także wiele zabytkowych kamienic, które zachowały się w świetnym stanie do dziś. Ogromną popularnością cieszy się kolej wąskotorowa. Organizowane są tutaj wycieczki, podczas których można zwiedzić ten piękny region. Na każdej ze stacji, turyści mogą wziąć udział w piknikach oraz ogniskach. Na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej znajduje się wiele niesamowitych eksponatów, które pochodzą z różnych miejsc na świecie. Zwiedzając to miejsce można poznać całą historię rozwoju oraz przemian kolei. Ełk to niesamowite miasto, które nieustannie się rozwija.