Góry Izerskie dla każdego – pomysły na wędrówki po okolicach

28. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Po polskiej stronie Sudetów znajdziemy wiele miejsc, które warte są zobaczenia. Jednym z pasm górskich, które jest bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym są Góry Izerskie, położone na zachodnim skraju Sudetów, zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie. Jest to miejsce, które tętni życiem przez cały rok, lecz znajdziemy tu wiele rejonów cichych i spokojnych, bez natłoku turystów. Jest to również doskonały wybór dla miłośników sportów, zarówno letnich jak i zimowych.

Zimą warto odwiedzić tutejszy ośrodek narciarski Ski & Sun, który znajduje się w Świeradowie Zdroju. Znajduje się on na zboczach Stogu Izerskiego, który jest najwyższym wzniesieniem tej okolicy. Działa tutaj również kolej gondolowa, która funkcjonuje przez cały rok, co także latem pozwala turystom na dostanie się w krótkim czasie na ten szczyt. Zaczynają się tutaj liczne trasy turystyczne, które prowadzą po całych Górach Izerskich. Na Stogu Izerskim znajduje się także duże schronisko górskie, powstałe w latach 20. ubiegłego wieku. Warto się tutaj zatrzymać na chwilę i zjeść coś ciepłego w trakcie spacerów po izerskich szlakach.

Niedaleko Stogu Izerskiego można wybrać się na spacer np. na przełęcz Łącznik (zobacz więcej info przełęcz Łącznik), która oddziela to wzgórze od Smreku, innego ciekawego wzniesienia w tej okolicy. Innym miejscem, które odwiedzają turyści jest Zajęcznik, niewielki szczyt, pokryty lasem, na którym wyznaczono ścieżkę dydaktyczną. Niestety nie zachowała się wieża widokowa, która stała tu przed laty. Innym miejscem, będącym celem spacerów turystów w tych stronach jest Wodospad Poidło, położony na trasie ze Świeradowa Zdroju do Szklarskiej Poręby.

Okolice Świeradowa Zdroju, jak i Szklarskiej Poręby, to miejsca pełne atrakcji. Piękna jest tutejsza przyroda, ale warto zobaczyć także liczne zabytki i zwiedzić muzea. Miłośnicy bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu również znajdują tutaj przyjemności dla siebie – niezależnie od pory roku.

Rejony Szklarskiej Poręby oraz Świeradowa Zdroju przyciągają z wielu powodów. Turyści znajdują tutaj swoje miejsce, niezależnie od upodobań. Każdego z osobna interesuje jednak to, gdzie i jaki wybrać nocleg. Miejscowa baza noclegów jest bardzo zróżnicowana (zobacz więcej noclegi Góry Izerskie) i co najważniejsze, dostępna przez cały rok. Ośrodki proponują nam nocleg zarówno w luksusowych hotelach, jak i niewielkich pensjonatach, rozsianych po tutejszych, malowniczych miejscowościach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>