Portale ogłoszeniowe związane z rynkiem mieszkaniowym cieszą się dużą popularnością i powodzeniem. Każdego dnia umieszczane są nowe ogłoszenia mieszkań na sprzedaż lub wynajem. Codziennie tysiące osób przegląda te ogłoszenia i szuka czegoś odpowiedniego dla siebie. Jak sporządzić ofertę, żeby wzbudziła zainteresowanie wśród tysięcy ofert i przyciągała uwagę konkretnych klientów?

Ogłoszenie dotyczące sprzedaży mieszkania

Im lepiej sporządzone ogłoszenie dotyczące oferty sprzedaży mieszkania, tym większa oszczędność czasu. Z tego względu warto poświęcić dłuższą chwilę na to, aby przemyśleć treść ogłoszenia. Przyczyni się to do tego, że nie pominiemy żadnych istotnych szczegółów, takich na przykład jak: czy mieszkanie posiada piwnicę, garaż, balkon albo czy w budynku jest winda. Dzięki temu oszczędzimy sobie czasu i stresu związanego z odpowiadaniem na powtarzające się pytania. Szczególnie ważne jest, aby tytuł ogłoszenia był krótki (co, gdzie i za ile sprzedajesz). Bardzo przejrzyste ogłoszenia dotyczące sprzedaży mieszkań znajduje się na stronie dewelopera działającego na terenie Wrocławia, omegabuildings. Wyszczególnione są tam polecane mieszkania, jaką mają powierzchnię całościową, jak rozmieszczone są pomieszczenia, ile jest pokoi, na którym piętrze znajduje się mieszkanie, jaka jest cena mieszkania. Tego typu ogłoszenia na rynku pierwotnym są bardzo przejrzyste, a w razie dodatkowych pytań można wypisać formularz kontaktowy. Agencje nieruchomości również posiadają zebrane w jednym miejscu oferty, co ułatwia szukającym mieszkania znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Idealnie sporządzone oferty to takie, które zawierają rzetelne zdjęcia, które ułatwią potencjalnemu klientowi podjęcie decyzji. Najlepsze ogłoszenia są proste, przejrzyste, zawierające konkretne informacje.

Ogłoszenie dotyczące mieszkania do wynajęcia

Na stworzenie ogłoszenia związanego z wynajmem mieszkania również warto poświęcić odpowiednią ilość czasu. Im więcej szczegółów dotyczących warunków wynajmu, tym mniej niepotrzebnych telefonów. Dużym doświadczeniem jeśli chodzi o ogłoszenia mieszkań do wynajmu wyróżniają się agencje z nieruchomościami oraz deweloperzy, tacy jak na przykład wrocławski kimorent. Niezbędne informacje, które najbardziej interesują osoby poszukujące mieszkania, to przede wszystkim cena (czy jest możliwość negocjacji ceny), wysokość wszystkich dodatkowych opłat, kwota kaucji. Kolejnym elementem, które powinno znaleźć się w ogłoszeniu to lokalizacja proponowanego do wynajmu mieszkania, piętro oraz metraż. Przydatną informacją jest także opis w jakim budynku znajduje się mieszkanie do wynajęcia, czy jest to na przykład blok, kamienica, stare lub nowe budownictwo oraz forma, w jakiej ogrzewane jest mieszkanie. Duże miasta, takie jak Wrocław, podzielone są na dzielnice, dlatego warto w opisie podać w jakiej części miasta znajduje się mieszkanie, jak dojechać do centrum miasta. Poza tym ktoś, kto szuka mieszkania do wynajęcia interesuje się tym, czy mieszkanie wyposażone jest w sprzęt AGD (pralka, lodówka, zmywarka, odkurzacz) oraz meble (szafy, komody, łóżko, stół, krzesła, biurko i inne meble). Jeśli nie zostało to ujęte w ogłoszeniu, to bardzo często padają pytania dotyczące tego, czy jest piwnica, miejsce postojowe, miejsce na rower. Podobnie jak to jest w wypadku sprzedaży mieszkania, trzeba podać informację o dacie dostępności mieszkania. Tym bardziej, że w przypadku wynajmu często jest tak, że aby nie mieć przerwy w wynajmie, to ogłoszenie wstawiamy w momencie, gdy jeszcze mieszkają obecni lokatorzy.

Stan mieszkania do wynajęcia

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania zadbane, uszanowane, z niezniszczonymi meblami, podłogą. Zanim wystawimy ogłoszenie, to warto zadać sobie pytanie, czy ja chciałabym zamieszkać w takim mieszkaniu. Nie chodzi o to, że ma ono być urządzone według najnowocześniejszej mody, ale o to, czy jest czyste, estetyczne, czy na przykład ściany są odmalowane. Niewyobrażalna jest sytuacja, że wynajmujący wchodzi do mieszkania i zamiast się rozpakowywać, to musi zacząć sprzątać po poprzednich wynajmujących. Jeszcze gorszy byłby fakt, gdyby musiał wyrzucać rzeczy osobiste poprzedników. Zanim więc wynajmiemy następnym lokatorom mieszkanie, konieczne jest poświęcić czas na to, by dokładnie wysprzątać mieszkanie lub żeby zatrudnić do tego firmę sprzątającą. Oczywiście jest możliwość zaznaczenia w umowie, że lokatorzy mają zostawić mieszkanie w takim stanie, w jakim do niego weszli. Dzięki temu oszczędzimy sobie czasu, który musielibyśmy poświęcić na gruntowne porządki i na przykład odmalowanie pomieszczeń.

Sporządzenie szczegółowego i dokładnego ogłoszenia dotyczącego mieszkania na sprzedaż lub na wynajem wymaga dokładnego przemyślenia. Jeśli będzie ono sformułowane i ułożone w prosty i przejrzysty sposób, to z pewnością trafi do właściwego grona odbiorców. Zanim wystawimy swoje ogłoszenie, to możemy podpatrzeć ogłoszenia innych osób i być może znajdziemy coś, co chcielibyśmy umieścić również w swoim.