Karpacz atrakcyjny dla każdego

01. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Karpacz to piękne miasto, które położone jest w województwie dolnośląskim, a dokładniej w powiecie jeleniogórskim. Zostało ono założone w XII wieku naszej ery. Prawa miejsce zostały nadane Karpaczowi w szczególny dla wszystkich dzień, 31 grudnia 1959 roku. Na powierzchni 37,909 kilometra kwadratowego na co dzień żyje około 5026 mieszkańców. Dzięki swojej świetnej lokalizacji, sąsiedztwie z państwem Czeskim oraz położeniem na terenie pięknej krainy geograficznej jaką są Karkonosze, co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną wypocząć na łonie natury. Miasto oferuje około 11000 miejsc noclegowych {}. Funkcjonuje tutaj wiele komfortowych hoteli, domków gościnnych a także pensjonatów, które zawsze witają gości z otwartymi ramionami.

Karpacz to miasto w którym znajdziemy również sieć zabytków. Część z nich wpisana jest na listę rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa Narodowego. Często odwiedzanym przez turystów miejscem jest Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, który został wybudowany w 1908 roku. Miejscem, które przyciąga wielu turystów jest Schronisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego imienia Waldemara Siemaszki, które znajduje się nad Małym Stawem. Zostało ono otworzone w roku 1670. Zlokalizowane jest na wysokości około 1195 metrów nad poziomem morza. Przy schronisku tym funkcjonuje punkt informacji turystycznej, w którym każdy może dopytać o drogę oraz o szlaki, które może zwiedzić. Obok punktu informacyjnego znajdziemy również bufet, w którym każdy może się posilić oraz funkcjonujący całą dobę punkt Górskiej Ochotniczej Pomocy Ratunkowej. Na terenie schroniska odnajdziemy również nowoczesną i świetnie wyposażoną ścianką wspinaczkową. Raz w miesiącu odbywają się tutaj bezpłatne zajęcia ze wspinaczki, które prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników kursu. Kolejnym obiektem tego typu jest Schronisko o nazwie ,,Strzecha Akademicka”, które znajduje się na wysokości około 1258 metrów nad poziomem morza.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>