Znajomość jednego języka obcego to już standard we współczesnym świecie. Coraz więcej osób decyduje się na naukę drugiego języka. Jego znajomość pomaga w znalezieniu dobrej pracy, ale także w podróżowaniu do różnych zakątków świata. Może nie umiemy żadnego języka obcego i chcielibyśmy podjąć jego naukę? A może pracodawca wymaga od nas znajomości kolejnego języka obcego? Każdy powód do rozpoczęcia nauki jest dobry. Od czego zatem zacząć naukę języków obcych? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Określenie celu nauki   

Przede wszystkim naukę języków obcych należy rozpocząć od określenia celu, czyli odpowiedzeniu sobie na pytanie, po co chcę się ich uczyć. Angielski po prostu trzeba znać to podstawa – tak myśli wielu z nas. Innych języków uczymy się, ponieważ fascynuje nas kultura danego kraju, chcemy pojechać na wakacje za granicę. A może mamy rodzinę w danym kraju i wypadałoby znać ten język, żebyśmy porozumiewali się bez trudności. Czasami uważamy, że znając dany język obcy łatwiej, znajdziemy wymarzoną pracę.       

Pamiętajmy jednak, że powody będą stanowiły naszą motywację do nauki. Na początku zazwyczaj mamy dużą chęć, ale z czasem ona maleje. Właśnie w tych momentach powinniśmy sobie przypominać, jaki jest cel nauki. Nie mamy w danym dniu ochoty siadać do nauki, ale wakacyjny wyjazd czy podwyżka mogą nas zmobilizować.     

Narzędzia do nauki języka obcego  

Pamiętajmy, żeby wybrać właściwe narzędzia do nauki języka obcego. Z pomocą przychodzą nowe technologie, np. aplikacje na smartfony. Jednak powinniśmy traktować je jako narzędzia wspomagające naukę. Słuchanie muzyki, oglądanie filmów w języku obcym także doskonale utrwala słówka. Dobrze kupić sobie podręcznik do samodzielnej nauki i po kolei realizować lekcje. Innym rozwiązaniem jest zapisanie się na kurs lub korepetycje, a następnie samodzielnie ćwiczyć. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest systematyczność. Nauka z doskoku, kiedy sobie o tym przypomnimy nie da dobrych rezultatów. Postanówmy, że codziennie wieczorem wygospodarujemy sobie pół godziny na powtarzanie słówek.         

Finansowanie nauki języków obcych     

Chcemy nauczyć się języka obcego… Zdecydowaliśmy się na zapisanie na kurs albo indywidualne korepetycje. To jedno z naszych niespełnionych marzeń. Jednak nie mamy wystarczających oszczędności, które moglibyśmy przeznaczyć na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy musimy rezygnować z marzeń? Oczywiście, że nie. Pomocna może okazać się szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka w przyszłości wymaga ona spłaty. Jak każde zobowiązanie należy ją zaciągać po przemyśleniu możliwości spłaty. Upewnijmy się także, czy szybka pożyczka nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here