Wydarzenia kulturalne w Kazimierzu Dolnym

02. Marzec 2017 Bez kategorii 0

Co roku wielu turystów staje przed bardzo trudnym wyborem odpowiedniego miejsca do spędzenia swojego wolnego czasu. Na terenie Polski możemy znaleźć wiele ciekawych punktów. Jednym z nich jest Kazimierz Dolny, który położony jest we wschodniej części naszego kraju, a dokładniej w województwie lubelskim. Co roku miasto to jest odwiedzane przez tysiące turystów, którzy pragną odpocząć w tym cichym i uroczym miejscu. Mnogość zabytków, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz niesamowitych zabytków to ogromna zaleta tego miasta. Kazimierz Dolny został założony w XI wieku. Znajdziemy tutaj bogatą i różnorodną infrastrukturę noclegową [szukaj na meteorze], składającą się z hoteli, hosteli, pensjonatów i kwater prywatnych.

Kazimierz Dolny to miejscowość idealna na weekendowy odpoczynek. Znajdziemy tutaj urocze uliczki, piękne skwery, którymi można się przechadzać. Miasto to bogate jest także w różne instytucje kulturalne. Na jego terenie funkcjonują trzy teatry, cztery kina oraz wiele scen muzycznych. Co roku odbywa się tutaj kilkadziesiąt koncertów znanych grup muzycznych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się cykliczna impreza o nazwie ,,Dni Kazimierza Dolnego”, podczas której możemy zobaczyć występy znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej, różne pokazy taneczne oraz występy kabaretowe. Podczas tej imprezy organizowana jest także loteria, w której można wygrać cenne nagrody, takie jak weekend w miejscowym SPA lub darmowe wycieczki po terenie miasta z przewodnikiem. Środki pieniężne uzbierane w czasie loterii przeznaczane są na tutejszy Dom Dziecka oraz dla wszystkich biednych i potrzebujących rodzin. Dużym zainteresowaniem cieszy się także ,,Maraton ulicami miasta”, który ma promować badania profilaktyczne mające na celu wczesne wykrycie chorób nowotworowych. Podczas tej imprezy można również oddać krew oraz zarejestrować się do Międzynarodowej Bazy Dawców Szpiku Kostnego.