Wysowa-Zdrój – zielona oaza ciszy

22. Grudzień 2016 Bez kategorii 0

W województwie małopolskim, w powiecie gorlickim, położona jest urocza uzdrowiskowa wieś – Wysowa-Zdrój. Jest ona jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w Beskidzie Niskim. Cennym bogactwem są tu wody mineralne.

Oferta noclegowa w sezonie letnim jest dobrze przygotowana. Trochę gorzej wygląda to zimą. Warto więc pomyśleć trochę wcześniej o rezerwacji, aby uniknąć problemów. Jest tam kilka sanatoriów, hoteli, pensjonatów i pokoje gościnne. Wystarczy zarezerwować noclegi, Wysowa-Zdrój czeka na nas z otwartymi rękami.Z roku na rok coraz lepiej rozwija się agroturystyka. Tereny oferują doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej, a zimą narciarstwa. Najważniejszym miejscem, jak w każdym uzdrowisku jest oczywiście Park Zdrojowy z licznymi ujęciami źródeł wód leczniczych. Występują tutaj przede wszystkim wysoko zmineralizowane szczawy z dużą zawartością bromu, sodu i boru. W pijalniach można ich popróbować i poznać ich właściwości lecznicze.

Cały Beskid Niski to prawdziwa skarbnica zabytków. Piękne, malownicze cerkwie i kościoły, przydrożne kapliczki i figurki. Kiedy znajdziemy się w tej miejscowości mamy wrażenie, że wszystko pozostawiliśmy za sobą. Zielona granica Wysowej-Zdroju oddziela od siebie dwa różne światy. Jeden – wybrukowany, krzyczący ulicznym gwarem i rykiem silników samochodowych, drugi – tonie w zieleni i rozbrzmiewa śpiewem ptaków. Uzdrowisko to nie jest bardzo duże i popularne ale jest to właśnie zaleta. Przyjeżdżając tutaj mamy gwarancję, że odpoczniemy. Z dala od ruchliwych dróg, w otoczeniu przepięknego krajobrazu. Każdy turysta, który lubi aktywne spędzanie wolnego czasu znajdzie tutaj to czego potrzebuje.

Poza spacerami w Zdrojowym Parku można wybrać się na basen w Parku Wodnym, skorzystać z oferty jednego z ośrodków jazdy konnej czy pograć w piłkę na jednym z boisk albo rozegrać mecz tenisowy na nowoczesnym korcie. Nasze dzieci także nie będą się tutaj nudzić. W pobliżu jest mini ZOO i Park Linowy. Okolice Wysowej do doskonałe miejsca dla miłośników zabytków i historii. Będąc tutaj kilka dni można zaplanować bardzo ciekawe wycieczki i to zarówno piesze jak i samochodem. Propozycji jest naprawdę wiele.