Kredyt konsolidacyjny – oferta dla wielu

0
3865

Mówi się, że dzisiaj coraz więcej osób żyje na kredyt. No i rzeczywiście coś w tym jest. Ilość zaciągniętych kredytów przez Polaków jest naprawdę ogromna. Wiąże się to w głównej mierze z tym, że człowiek dąży do tego, żeby podnieść komfort swojego życia. A ponieważ nie każdy ma w gotówce środki, aby realizować to podwyższanie komfortu, ilość kredytów rośnie. Wystarczy spojrzeć na potrzeby przeciętnego Polaka. Jak każdy, chce on mieć w domu nowoczesne sprzęty AGD i RTV, czy raz w roku wybrać się na urlop. Gdyby zaczął na to odkładać, to i tak za kilka lat, ze względu na podwyżki cen, mógłby niewiele kupić. Decydując się na zakup ratalny, czy kredyt, może tymczasem mieć wszystko od ręki. A kwota kredytu czy pożyczki rozłożona jest na raty.

Właśnie w taki sposób coraz więcej osób staje się dłużnikiem. No i bardzo często jest tak, że tych długów robi się za dużo. Kupując w różnych miejscach, ilość rat zaczyna być przerażająca. A i sama kwota do spłaty co miesiąc staje się bardzo dużym obciążeniem. I właśnie z myślą o takich osobach, które mają kilka zobowiązań, powstała oferta kredytu konsolidacyjnego. I tu warto od razu podkreślić, że kredyt konsolidacyjny to produkt zarezerwowany wyłącznie dla banków. Bo tylko instytucje regulowane prawem bankowym mogą kredytów w Polsce udzielać. Tak więc, jeśli ktoś myśli o takim rozwiązaniu, to musi udać się do banku.

A jak znaleźć najlepszą ofertą? I czy w ogóle warto jej szukać? Jak się okazuje- jak najbardziej. Co prawda kredyt konsolidacyjny zawsze zbiera w jeden kredyt wszystkie zobowiązania, obniżając jednocześnie miesięczną kwotę do spłaty. Ale każdy bank tak naprawdę ma swoje własne warunki. Właściwie w każdym banku można liczyć na inne oprocentowanie, inną prowizję, czy inną wysokość Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania. I dlatego też warto zawsze porównać oferty kilku instytucji. Ograniczanie się wyłącznie do jednej może być de facto kwestią niepotrzebnych dodatkowych kosztów.

Jak więc wybrać ofertę, aby koszty były rzeczywiście najniższe? Do wyboru są jakby dwie opcje. Pierwszą z ich jest konsultacja u doradcy kredytowego. Dzisiaj znaleźć można wiele instytucji finansowych, z których każda zajmuje się wyszukiwaniem dla klienta indywidualnego najlepszej oferty. Wystarczy przyjść, powiedzieć o swojej sytuacji, a doradca znajdzie ofertę najlepszą. Nie każdy jednak chce chodzić po doradcach. Niektórzy wolą w tym wszystkim zachować pewien poziom prywatności. Dla takich osób jest druga opcja, czyli porównywarka kredytów. Jest to narzędzie darmowe i powszechnie dostępne w internecie. Co więcej firmy wykonujące porównania co miesiąc aktualizują wszystkie dane. Gdy więc wchodzi się na stronę z rankingiem ofert, można mieć pewność, że są one aktualne.

Kredyt konsolidacyjny to rzeczywiście oferta skierowana do wielu osób. Jeśli wysokość comiesięcznych rat jest zbyt wysoka, warto wszystkie raty połączyć w jedną. To zawsze skutecznie obniża rzeczywiste miesięczne koszty. A wtedy komfort życia ulega znacznej poprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here