W ramach przygotowania do egzaminu PIBR na biegłego rewidenta, warto zdecydować się na wykupienie odpowiedniego kursu, w ramach którego kandydat pozna wszystkie niezbędne informacje. Jest to najlepszy sposób na to, aby znacząco zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminu. Zwłaszcza że oferta szkoleń jest bardzo szeroka.

Oznacza to, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Wybór właściwej oferty pozwoli dowiedzieć się wszystkiego, co powinien wiedzieć biegły rewident. Kursy najczęściej dzielona są na semestry, które w sposób kompleksowy wyjaśniają specyfikę tego zawodu, uczą umiejętności niezbędnych dla kandydata, a także obejmują wszystkie aspekty prawne, o których trzeba pamiętać.

Jakie szkolenie wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jak już wspomnieliśmy, oferta rynkowa jest naprawdę bogata i zróżnicowana. Co ważne, trzeb podzielić ją na 2 kategorie. W pierwszej znajdą się szkolenia obligatoryjne dla biegłych rewidentów, natomiast w drugiej wszelkie kursy przygotowujące do egzaminu.

W pierwszym przypadku w trakcie zajęć poruszane są kwestie związane między innymi z rachunkiem przepływów pieniężnych, instrumentami finansowymi, procedurami analitycznymi czy też stosowania MSB w praktyce.

Druga kategoria kursów dotyczy nauki na dystansie kilku semestrów, w trakcie których kandydaci poznają wszystkie kwestie, które powinien znać biegły rewident. Kurs rozpoczyna się od podstaw rachunkowości i ekonomii, następnie skupia się na finansach, prawie podatkowym i wielu innych kwestiach. Osobne kategorie tworzą kursy przygotowujące wyłącznie do egzaminu, a także szkolenia uzupełniające.

Bez względu na interesujący nas rodzaj zajęć, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jeszcze zweryfikować szkołę, która zajmuje się ich organizacją. Znacznie bezpieczniejszy wyborem okażą się placówki działające na rynku od wielu lat i cenione przez sporą grupę klientów. Najlepiej więc zwrócić uwagę na wszelkie opinie publikowane na temat firm działających na rynku. Znaleźć można w nich bowiem mnóstwo przydatnych informacji, skupiających się nie tylko na ofercie, ale również podejściu do klienta i sposobie przeprowadzania szkoleń. Wszystko to pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie, czy warto decydować się na wykupienie szkolenia czy też nie.

Należy przy tym pamiętać o możliwość starania się o dofinansowanie do kursów. Środki na ten cel pochodzić mogą na przykład z Bazy Usług Rozwojowych, Krajowego Funduszu Szkoleniowego bądź Akademii Managera MŚP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here