Czy BTS muszą iść do wojska?

Czy członkowie zespołu BTS muszą odbyć służbę wojskową? To pytanie nurtuje fanów na całym świecie. W Korei Południowej obowiązek odbycia wojska jest powszechny i dotyczy większości mężczyzn. Jednak, czy zasady te obowiązują również popularnych idoli K-popu? Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

Obowiązek służby wojskowej w Korei Południowej

W Korei Południowej obowiązek odbycia służby wojskowej jest uregulowany przez ustawę o służbie wojskowej. Według tej ustawy, wszyscy zdrowi mężczyźni w wieku od 18 do 28 lat muszą odbyć obowiązkową służbę wojskową. Służba trwa zazwyczaj około 18-22 miesięcy, w zależności od rodzaju służby.

Wyjątki od obowiązku służby wojskowej

Chociaż większość mężczyzn w Korei Południowej musi odbyć służbę wojskową, istnieją pewne wyjątki od tego obowiązku. Na przykład, mężczyźni, którzy mają poważne problemy zdrowotne lub niepełnosprawność, mogą być zwolnieni z obowiązku służby wojskowej. Istnieją również specjalne zasady dla sportowców, którzy reprezentują Koreę Południową na międzynarodowych zawodach.

Co mówi prawo o członkach zespołu BTS?

W przypadku członków zespołu BTS, obowiązek służby wojskowej jest również ważną kwestią. Jednak, zgodnie z obecnymi przepisami, członkowie zespołu mogą odroczyć służbę wojskową do 30. roku życia. Jest to wynik specjalnej ustawy, która ma na celu promowanie kultury i sztuki Korei Południowej na arenie międzynarodowej.

Decyzja o odroczeniu służby wojskowej

Decyzję o odroczeniu służby wojskowej dla członków zespołu BTS podejmuje Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki Korei Południowej. Odroczenie jest przyznawane na podstawie zasług artystycznych i wkładu w promocję kraju. BTS, jako jedna z najbardziej wpływowych grup muzycznych na świecie, spełnia te kryteria.

Reakcje społeczne

Decyzja o odroczeniu służby wojskowej dla członków zespołu BTS wywołała mieszane reakcje w społeczeństwie. Niektórzy uważają, że jest to sprawiedliwe, biorąc pod uwagę wkład zespołu w promocję Korei Południowej. Inni jednak krytykują tę decyzję, twierdząc, że powinna obowiązywać równość wobec prawa i wszyscy mężczyźni powinni odbyć służbę wojskową.

Podsumowując, członkowie zespołu BTS mają możliwość odroczenia służby wojskowej do 30. roku życia zgodnie z obecnymi przepisami w Korei Południowej. Decyzję o odroczeniu podejmuje Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki, biorąc pod uwagę zasługi artystyczne i promocję kraju. Ta decyzja wywołuje różne reakcje w społeczeństwie, ale obecnie członkowie BTS nie muszą natychmiast iść do wojska.

Zachęcamy do podjęcia działań w celu zrozumienia i wsparcia członków zespołu BTS w ich obowiązku służby wojskowej. Warto zgłębić temat, dowiedzieć się więcej o systemie wojskowym w Korei Południowej oraz zrozumieć, jakie są przepisy dotyczące służby wojskowej dla artystów. Pamiętajmy, że każdy członek zespołu BTS ma swoje własne decyzje i wybory, a my jako fani możemy ich wspierać w każdej sytuacji.

Link do strony: https://beblaki.pl/