Dlaczego warto powiesić telewizor na ścianie?

0
789

Jedną z największych zalet nowoczesnych telewizorów z płaskim ekranem jest to, że są wystarczająco płaskie, aby można je było łatwo zamontować na ścianie.

Może to zaoszczędzić dużo miejsca w salonie lub sypialni, które dawniej zajmowałyby szafkę RTV czy komodę. Należy pamiętać, że nie każdy uchwyt do telewizora będzie tej samej jakości. Przed zakupem uchwytu ściennego do telewizora należy wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy.

Jak wybrać wieszaki na telewizor?

Wybierz uchwyt ścienny zgodny z dokładnymi specyfikacjami twojego telewizora. Większość uchwytów ściennych jest zaprojektowana tak, aby pasowały do telewizorów o określonym rozmiarze i wadze. Jeśli twój uchwyt ścienny może obsługiwać tylko telewizor o przekątnej do 32 cali i spróbujesz umieścić na nim telewizor 50-calowy, istnieje duża szansa, że spadnie on na podłogę. Sprawdź specyfikacje na opakowaniu uchwytu ściennego i kup taki, który wytrzyma rozmiary i wagę telewizora.Zdecyduj, czy chcesz, aby uchwyt ścienny się obracał, czy pozostał nieruchomy. Większość uchwytów ściennych może pełnić jedną z tych dwóch funkcji. Chociaż może być fajnie mieć telewizor, który wisi płasko na ścianie i się nie porusza, uchwyt obrotowy może być odpowiednim wyborem w sytuacjach, w których telewizor musi być skierowany w innym kierunku, na przykład podczas dużych spotkań towarzyskich czy aby zredukować odbłyski światła. Niektóre uchwyty ścienne zawieszają telewizor blisko ściany, inne mają ramię, które utrzymuje telewizor kilka centymetrów od powierzchni ściany. Zdecyduj, która z tych dwóch metod montażu najlepiej sprawdzi się w twoim domu.Z pewnością bez problemów znajdziesz w sprzedaż odpowiednie do twoich potrzeb wieszaki na telewizor. Zastanów się również nad kupnem akcesoriów, aby ukryć wszelkie przewody, które mogą wychodzić z telewizora. Po zamontowaniu telewizora na ścianie wszelkie przewody od odtwarzaczy DVD lub Blu-Ray czy konsoli do gier wideo będą bardzo widoczne. Zastanów się, jak ukryjesz te przewody, aby poprawić wygląd swojego systemu multimedialnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here