Drewno jest materiałem, które od dawnych lat towarzyszy nam w domach lub mieszkaniach. Używane jest w wielu gałęziach aranżacji wnętrz. Jakie są zalety zastosowania drewnianych elementów?

Drewno – popularny materiał

Różne rodzaje drewna wykorzystywane są do produkcji drzwi, stołów, krzeseł i mebli. Oprócz tego drewno jest stosowane jako boazeria, parkiet lub innego rodzaju drewniana podłoga. Ten naturalny materiał ma tę zaletę, że znajdzie swoje miejsce praktycznie w każdym stylu wnętrzarskim. W stylu rustykalnym, który nawiązuje do wiejskiego życia, drewniane elementy są jak najbardziej mile widziane. W stylu skandynawskim jasne, drewniane meble, takie jak komoda czy witryna świetnie skomponują się z drewnianą, jasną podłogą, na której może być rozłożony gustowny dywan. Oczywiste jest, że w klasycznym stylu, solidne, ciężkie drewniane meble podkreślą estetycznie urządzone wnętrze. Drewniane meble i podłoga pasują także do luksusowo urządzonych wnętrz, na przykład bogatego stylu glamour. W każdym wnętrzu drewno znajdzie swoje miejsce.

Podłoga drewniana

Podłoga z drewna jest tak bardzo uniwersalna, że nie ma mebli, kanap foteli lub stołu, które nie pasowałyby z tego typu podłogą. Bez względu na kolorystykę pomieszczenia drewno świetnie podkreśli charakter wnętrza. Pojęcie podłogi drewnianej jest bardzo szerokie. W dawnych czasach najbardziej znany był drewniany parkiet. Położenie parkietu gwarantowało estetyczną, trwałą na lata podłogę. Inne „podłogi drewniane Wrocław” to panele lub deski drewniane. Tego typu podłoga może być wykonana z litego drewna albo z warstwowych desek podłogowych. Warstwowe deski podłogowe są tańsze niż parkiet lub deski, ponieważ najczęściej produkowane są z materiałów drewnopochodnych. Prawdziwa drewniana podłoga jest droższa od laminowanych, drewnianych lub winylowych paneli, ale jest lepsza jakościowo, trwalsza i bardziej elegancka. Drewno jest ponadczasowym, ekologicznym materiałem, który zapewnia wyjątkowy klimat w pomieszczeniach, w których się znajduje. Kolejną zaletą wyboru drewnianej podłogi jest ciepło, które drewno zapewnia. Tego typu podłoga zapewnia fizyczne ciepło, ponieważ jest doskonałym izolatorem, ale sprawia także, że wnętrze wygląda przytulnie i przyjaźnie.

Pielęgnacja drewnianej podłogi

Drewno ma tę zaletę, że z upływem lat nie traci na atrakcyjności. Pojedyncze zarysowania czy przebarwienia nie wpływają na jego wizualne piękno. Jeśli drewno jest odpowiednio pielęgnowane i konserwowane, to przez wiele lat będzie wyglądać jak nowe. Konieczne jest pamiętanie o tym, żeby podczas wycierania drewnianej podłogi, nie zostawiać mocno mokrej podłogi, żeby nie powstały na niej odbarwienia albo co jeszcze gorsze odkształcenia. Od czasu do czasu dobrze jest użyć środków pielęgnacyjnych, które są przeznaczone do drewnianych podłóg. Drewno ma tę przewagę nad innymi rodzajami podłóg, że można je odnowić, na przykład za pomocą cyklinowania.

Drewno jest ponadczasowym materiałem, które sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Osoby dbające o środowisko szczególnie cenią drewniane produkty, ponieważ zamiast je wyrzucać, wystarczy je odświeżyć, żeby znowu wyglądało jak nowe.

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem RoletyPolska.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here