Rola fungicydów jest bardzo ważna dla całego rolnictwa. To dzięki nim rolnicy i ogrodnicy mogą skutecznie walczyć z chorobami powstałymi na polach czy na ziemiach uprawnych.

Fungicydy to mieszanka chemiczna, która ma przede wszystkim ochronić zboża przed zniszczeniem, zaatakowaniem przez grzyby. Co więcej jest to skuteczna walka z powstałymi chorobami w obrębie roślin, w tym zbóż, winorośli, rzepaku czy roślin jagodnych. Za pomocą fungicydów można nie tylko wesprzeć proces regeneracyjny roślin, ale również zwalczyć grzyby niszczące zasób rolny.

Fungicydy są znane nie od dziś. Ich rola jest na tyle istotna, że korzysta z takiego dobra mnóstwo osób. Zarówno wykorzystywane są profilaktycznie, jak również w przypadku walki z powstałymi w obrębie roślin chorobami. Fungicydy wykorzystywane są w przypadku chorób, między innymi takich jak: zgnilizna twardzikowa, szara pleśń, rdza pora, septorioza paskowana liści pszenicy, rdza brunatna żyta, plamistość siatkowa jęczmienia, czerń krzyżowych, mączniak prawdziwy zbóż i traw oraz alternarioza cebuli.

Do czego najczęściej wykorzystywane są fungicydy?

Tego rodzaju środki grzybobójcze wykorzystywane są do ochrony cebuli, żyta ozimego, pszenicy ozimej, jęczmienia jarego, rzepaku ozimego, kapusty głowiastej, pszenżyta ozimego. W walce z chorobami, różnymi typami grzybów wykorzystuje się konkretne dawki fungicydów zalecanych przez producentów.

pola

Fungicydy – metodą zwalczania grzybów

Mamy mnóstwo bardzo różnych środków wykorzystywanych do walki z grzybami na roli i w ogrodzie. Aby ochronić swoje uprawy i zapobiec rozwojowi jednej z mało przyjemnych chorób roślinnych, warto inwestować w sprawdzone i efektywne fungicydy. Takie środki są wykorzystywane zarówno zapobiegawczo, jak i interwencyjnie. Dobrymi przykładami tego rodzaju środków będą produkty dedykowane rolnikom takie jak Batalion 450 SC, Astron 350 SE czy Kier 450 SC. Są to jedynie przykłady popularnych polskich środków grzybobójczych, jakie zostały opracowane z myślą o skutecznej ochronie roślin, w tym zbóż. Na stronie online fungicydy odnajdziemy mnóstwo trafnych preparatów w formie fungicydów, na jakie warto zwrócić uwagę ze względu na ich jakość oraz wydajność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here