Inwestycja w kwatery pracownicze – opłacalna czy nie?

0
780

Kwatery pracownicze to temat szeroko eksploatowany w naszym kraju już od wielu lat. Kwatery takie funkcjonują w różnych miejscach na mapie Polski, w tym przede wszystkim w dużych ośrodkach miejskich. Korzystają z nich różnego typu firmy, które poszukują kompleksowego zakwaterowania dla swoich pracowników. Przede wszystkim są to firmy budowlane, remontowe, montażowe oraz liczne inne, których pracownicy muszą zamieszkać w pobliżu miejsca wykonywania inwestycji. Poniżej omawiamy ten temat z perspektywy osób potencjalnie zainteresowanych zainwestowaniem w nieruchomość o charakterze kwater pracowniczych.

Inwestycja w kwatery pracownicze – nowe perspektywy na rynku nieruchomości

Czy kwatery pracownicze to dobry pomysł na inwestycję? Jakby nie patrzył, jest to typ inwestycji podobny do zakupu mieszkania na wynajem. Zarabianie na kwaterach pracowniczych przypomina pod wieloma względami zarabianie na zwykłych lokatorach. Regularnie płacona kwota trafia do twojej kieszeni, stając się niezwykle atrakcyjnych dochodem pasywnym.

W przeciwieństwie jednak do mieszkań pod wynajem, kwatery pracownicze potrafią przysparzać o wiele większego przychodu. Wystarczy wziąć pod uwagę, że niektóre firmy budowlane poszukują kwater dla wielu swoich pracowników – których liczba może wynosić kilkadziesiąt (lub nawet więcej) osób. Jest oczywiste, że przychód uzyskiwany z tytułu ich zakwaterowania będzie wielokrotnie większy niż czynsze płacone przez zwykłych najemców.

Wielu inwestorów, którzy zdecydowali się na kwatery pracownicze, osiąga miesięczne obroty w wysokości kilkuset tysięcy – kilku milionów złotych. Są to zupełnie normalne kwoty, które uzyskuje się w wyniku takiej inwestycji. Warto przy tym podkreślić, że choć branża najmu pracowniczego rozwija się dość szybko, wciąż nie została wystarczająco wyeksploatowana. Jest to więc idealny pomysł dla osób, które poszukują atrakcyjnych sposobów na spieniężenie inwestycji w nieruchomość.

Organizacja kwater pracowniczych

Wiele osób szuka pomocy w zorganizowaniu kwater pracowniczych, gdyż nie wie do końca jak za temat ten się zabrać. Przede wszystkim, kwatery pracownicze muszą spełniać wszelkie wymagania sanitarne, a także wymagania stawiane przez przyszłych najemców. Kluczowy jest także sam wybór lokalizacji, który powinien odpowiadać miejscu zatrudnienia osób, które w twojej nieruchomości zamieszkają.

Wyposażenie kwater pracowniczych jest częściowo podobne do wyposażenia zwykłego mieszkania użytkowego, a częściowo do pokoju hotelowego. Przede wszystkim, ważny jest dostęp do mebli, na których mieszkańcy będą spali, siedzieli, przy których będą jedli posiłki oraz wykonywali inne, domowe czynności. Ważne są także meble RTV oraz różnego typu dodatki – na przykład sprzęty kuchenne. Ponadto, należy uporać się z kwestią dostępu do drzwi, która w przypadku wynajmu dla wielu osób może okazać się dość problematyczna.

Jeśli poszukujesz bardziej zintegrowanych informacji na temat organizacji kwater pracowniczych, polecamy udział w specjalistycznych kursach przygotowujących do tego typu inwestycji. W ich trakcie poznasz temat od strony prawnej, organizacyjnej, finansowej, a także dowiesz się jak obliczyć rentowność takiej inwestycji oraz jak zniwelować potencjalne ryzyko finansowe z nią związane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here