Kuchnia to serce domu. Powinna być przytulna, zachęcać do wspólnego spędzania czasu, eksperymentowania w gotowaniu. Warto zadbać o jej funkcjonalność – jeśli kuchnia będzie wygodna, wyposażona w nowoczesny sprzęt, gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Jak zagospodarować kuchnię i w jakie urządzenia ją wyposażyć?

Jak dobrze zaplanować kuchnię?

Urządzanie kuchni najlepiej zacząć od zaplanowania zabudowy. Ważne jest wytyczenie tak zwanej strefy T – sprzęty powinny znajdować się w linii lodówka – zlew – płyta grzewcza, a między nimi powinien znajdować się blat roboczy. Również zabudowa musi być praktyczna, pomyślana pod kątem wygody. Trzeba zadbać o miejsce do przechowywania – funkcjonalne szuflady, szafki wiszące, półki otwarte na ładniejsze naczynia. Trzeba też pamiętać, że o funkcjonalności kuchni w dużej mierze zależy jakość sprzętu AGD – zarówno tego dużego, jak lodówka, jak i mniejszego typu mikser.

Mikser planetarny – obowiązkowy w nowoczesnej kuchni

Jednym z urządzeń, które warto mieć w kuchni, jest mikser planetarny. To wielofunkcyjny sprzęt, który umożliwia przygotowywanie różnego typu potraw, od mięsa, przez makaron z warzyw, po ciasta czy lody. Miksery planetarne posiadają głęboką misę i specjalne mieszadła. W misie wystarczy umieścić odpowiednie składniki, a następnie ustawić rodzaj i szybkość obrotów, by wyrobić ciasto drożdżowe, przygotować sorbet albo zmielić mięso na obiad. Ten sprzęt z powodzeniem zastępuje nie tylko klasyczny mikser, ale również blender, młynek, sprzęt do mielenia mięsa. Niektóre modele także maszynę do lodów.

Gdzie kupić dobrej klasy mikser planetarny?

Dostępne na rynku miksery planetarne różnią się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim ilością funkcji. Niektóre jedynie wyrabiają ciasto czy ubijają pianę, inne zastępują również spiralizer, maszynkę do mielenia mięsa, maszynkę do lodów. Przed zakupem warto sprawdzić, jak dokładnie działa wybrany model. Najlepiej stawić na produkty sprawdzonych marek, które polecają sobie internauci. Ich opinie można sprawdzić na różnego typu forach czy grupach. Dobrej klasy miksery planetarne od producentów istniejących na rynku od lat można kupić w wyspecjalizowanych sklepach gastronomicznych, ale także w większych marketach ze sprzętem AGD. Ciekawą ofertą mogą pochwalić się sklepy internetowe.

Miksery planetarne dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here