Czytanie to dla wielu pasja, a także najlepsza forma odpoczynku. Rozwija nas nie tylko intelektualnie, ale także emocjonalnie. Czytając, możemy przenieść się do zupełnie innego świata i odpocząć od codziennego zgiełku. Jakie książki zatem warto czytać?

Co daje czytanie?   

Czytanie pozwala nam nie tylko zwiększyć naszą wiedzę, ale także pozwala uczyć się nowych rzeczy. Regularne czytanie pozwala nie tylko w rozwoju zawodowym, ale także osobistym. Czytanie książek redukuje także stres i poprawia pamięć, stymuluje mózg, a dodatkowo poprawia skupienie i koncentrację. Dodatkowo rozwija umiejętności analityczne. Literatura także stanowi źródło inspiracji. Dobre książki poszerzają także zasób naszego słownictwa. Trudne i nieznane słowa zapadają nam w pamięć i możemy z nich później korzystać. Wzbogacamy nasz słownik w nieznane dotąd słowa.        

Korzyści z czytania książek są naprawdę duże, dlatego nieprzeczytane pozycje leżące na półce to ogromna strata dla naszego rozwoju.

Jakie książki czytać?    

Wybór literatury do czytania zależy od naszego gustu. Warto czytać zarówno polskie, jak i zagraniczne pozycje. Jeżeli zdecydujemy się czytać książki w oryginalnym języku, to podszlifujemy też nasze umiejętności językowe.    

Warto czytać gatunek literatury, który po prostu lubimy. Książki przygodowe, psychologiczne, naukowe, romanse, bibliografie, fantastyka, kryminały, literatura piękna, książki dokumentalne – każdy znajdzie książkę doskonałą dla siebie. Szukając odpowiedniej pozycji książkowej możemy kierować się różnymi rankingami czy wybierać te książki, które zostały nagrodzone.

Tradycyjna książka czy e-book?

Zdobycze technologii dają nam wybór. Możemy albo czytać tradycyjną, papierową książkę lub wybrać elektroniczny czytnik e-book. To, co wybierzmy, zależy przede wszystkim od naszych predyspozycji i komfortu czytania. Czytnik dobrej jakości będzie kosztował około kilkuset złotych. Szybka pożyczka może nam pomów w zakupie urządzenia, a możliwość spłaty w ratach nie obciąży naszego budżetu. To też świetny pomysł na prezent. Szybka pożyczka wymaga jednak regularnej spłaty, dlatego upewnijmy się, że możemy sobie pozwolić na takie zobowiązanie finansowe. Jeśli nie mamy pewności, czy szybka pożyczka nie będzie dla nas trudna do spłacenia, wybierzmy tradycyjną książkę papierową, którą kupimy za kilkadziesiąt złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here