Sprawdzone sposoby na bezsenność

0
134

Zaburzenia snu mogą się pojawić na każdym etapie życia. Często wynikają ze zmianowego trybu pracy, stresu lub niezdrowych nawyków. Jak sobie poradzić z bezsennością? Oto 4 sposoby, dzięki którym szybko zaśniesz!

Rozpoznaj przyczyny bezsenności

Na zaburzenia snu cierpi ponad połowa dorosłych Polaków. Problemy z zaśnięciem, częste wybudzanie się w nocy lub zbyt wczesne wstawanie to objawy, których nie powinno się bagatelizować. Jeśli regularnie się nie wysypiasz, to Twój organizm będzie osłabiony i stanie się podatny na różnego rodzaju infekcje.
Bezsenność może mieć wiele przyczyn, ale najczęściej jest spowodowana przez nadmierny stres lub niezdrowy styl życia. Zaśnięcie może utrudniać również nadwrażliwość na niektóre bodźce, problemy zdrowotne lub praca w godzinach nocnych. Wpływ na jakość snu mają także mocna kawa, używki i alkohol.
Zaburzenia snu często dotykają młodych rodziców, którzy wstają w nocy do dzieci, a potem nie potrafią z powrotem zasnąć. Zbyt krótki sen negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie i może prowadzić do problemów z koncentracją, pamięcią, a nawet koordynacją wzrokowo-ruchową.
Czy skuteczna walka z bezsennością jest możliwa? Tak! Poznaj 4 sposoby, dzięki którym szybko pokonasz ten problem!

Krok 1: Stwórz sobie komfortowe warunki w sypialni

Nie możesz zasnąć? Przyjrzyj się temu, jakie warunki panują w Twojej sypialni. Zwróć uwagę, czy w pomieszczeniu nie jest zbyt jasno, zbyt ciepło lub zbyt głośno. Dodatkowym czynnikiem, który uniemożliwia szybkie zaśnięcie, jest niska jakość powietrza. Dlatego sypialnię trzeba regularnie wietrzyć i nawilżać powietrze. Możesz wykorzystać profesjonalne oczyszczacze, które sprawnie wychwytują wszelkie zanieczyszczenia. Zadbaj też o wysokiej jakości materac, kołdrę i pościel. Doskonałym wyborem są produkty marki TEMPUR®, które gwarantują bezkompromisowy komfort.

Krok 2: Przyjrzyj się swojej diecie i zadbaj o ruch na świeżym powietrzu

Ciężkostrawna, uboga w składniki odżywcze dieta spowalnia metabolizm i utrudnia zaśnięcie. Dolegliwości ze strony układu pokarmowego mogą się nasilać w nocy, gdy Twój organizm powinien wypoczywać. Dlatego (zanim sięgniesz po tabletki na sen) przyjrzyj się swojej diecie i zamień niezdrowe dania na lekkostrawne potrawy. Pamiętaj, aby nie jeść obfitego posiłku bezpośrednio przed snem!
Koniecznie zadbaj też o odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Regularna aktywność fizyczna sprawi, że organizm będzie lepiej dotleniony, a Ty szybciej zaśniesz i lepiej się wyśpisz.

Krok 3: Unikaj niebieskiego światło przed snem

Niebieskie światło obniża wydzielanie melatoniny, czyli hormonu, który wywołuje senność. Jeśli przed położeniem się do łóżka intensywnie korzystasz z telefonu, komputera bądź telewizora, to zaśnięcie zajmie Ci więcej czasu.
Warto zrezygnować z używania elektroniki na co najmniej godzinę przed snem. Osoby, które budzą się w środku nocy, również nie powinny włączać urządzeń, które emitują niebieskie światło.

Krok 4: Zmień poduszkę

Nowoczesne poduszki ortopedyczne znacząco ułatwiają zasypianie, ponieważ idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Jeśli przed snem często się wiercisz i nie potrafisz wygodnie się ułożyć, to wyprofilowana poduszka będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.
Modele wykonane z innowacyjnego materiału TEMPUR® skutecznie redukują napięcie, dzięki czemu szybko się odprężysz i zaśniesz. Poduszki TEMPUR® są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach oraz są też wyposażone w pokrowce, które nadają się do prania. Znajdziesz je w sklepie internetowym SalonSnu.pl – zajrzyj tam jak najszybciej!
Pamiętaj, że bezsenność to poważny problem, który może prowadzić do groźnych konsekwencji zdrowotnych. Powyższe sposoby pozwolą Ci w krótkim czasie uzyskać widoczne rezultaty. Zadbaj o jakość swojego snu i nie pozwól, aby bezsenność negatywnie wpłynęła na Twoje życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here