Cel oprogramowania

Oprogramowanie erp to innowacyjne rozwiązanie, które służy do uporządkowanego działania wszystkich procesów, które zachodzą w firmie. Celem każdego przedsiębiorcy jest jak najbardziej skrupulatna kontrola nad wszystkimi obszarami oraz jak najlepsze zarządzanie firmą. Będąc jednak tylko osobą fizyczną nie jesteśmy w stanie sami nad wszystkim zapanować i czasami konieczna jest pomoc osoby trzeciej.

Zarządzanie firmą

Z pomocą przychodzi jest oprogramowanie erp, które umożliwia sprawniejsze zarządzanie wszystkimi zasobami oraz przyspiesza wymianę informacji między firmą a klientem. Dodatkowo poprawia obsługę klienta i potrafi skrócić czas realizacji zamówienia.

To wszystko pozytywnie wpływa na przychody osiągane przez firmę i pomaga jej się rozwijać w szybszym tempie. Obecnie coraz więcej firm korzysta z rozwiązań informatycznych i programów komputerowych, ponieważ w ten sposób łatwiej jest zarządzać firmą i kontrolować wszystkie procesy.

Wybór systemu

Jednak, żeby wybrać odpowiedni system erp musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne żeby system erp był jak najbardziej funkcjonalny i posiadał jak najszersze możliwości. Dobrze, żeby wersja standardowa programu była jak najlepiej rozbudowana i nie było potrzeby zakupu specjalnych dodatków. Wszystko to ma wpływ na ergonomię pracy i sprawia, że firma może się rozbudowywać.

Nie możemy jednak zapominać o tym, żeby system był jak najbardziej intuicyjny i jego obsługa nie należała do najtrudniejszych rzeczy. Musimy pamiętać, że korzystać z systemu będą zwykli ludzie, a nie informatycy. Osoby te często nie korzystają z komputera, ponieważ nie mają takiej potrzeby.

Koszty oprogramowania

Niemniej ważna jest cena oprogramowania, która też zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest koszt licencji oraz koszt infrastuktury. Bardzo ważny jest także koszt serwisu, ponieważ powinniśmy wziąć pod uwagę, że system może czasami złapać awarię i konieczna będzie jego naprawa. Dobrze jest jak najwcześniej przygotować się do tego momentu, ponieważ lepiej zapobiegać niż potem naprawiać.

Wielu ludzi o tym zapomina i niestety potem ponoszą oni przykre konsekwencje braku zabezpieczenia w postaci opłaty odpowiedniego serwisu lub gwarancji. Dodatkowe koszty ponosimy podczas instalacji systemu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here