Nowojorska giełda papierów wartościowych (w skrócie NASDAQ) działa w sposób nieprzerwany począwszy od 8 lutego 1971 roku. Była to pierwsza giełda na świecie, która wdrożyła elektroniczny system obrotu aukcjami. W poniższym artykule dokładnie wyjaśniamy, dlaczego warto inwestować na giełdzie amerykańskiej. Zapraszamy do lektury.

Jak działa amerykańska giełda? 

Giełda to miejsce, które pozwala na zakup i sprzedaż akcji rozmaitych spółek. Na rynku amerykańskim wyróżnia się dwie największe giełdy – New York Stock Exchange i Nasdaq Stock Exchange. Za ich pośrednictwem można kupować akcje najpopularniejszych globalnych korporacji takich jak Nike, McDonald’s czy Amazon. 

Całkowita wartość amerykańskiego rynku akcji, które były notowane na nowojorskiej giełdzie, wyniosła 31 stycznia 2018 roku aż 30 bilionów dolarów. Dane te są dobitnym dowodem na to, że giełda amerykańska cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród inwestorów, dlatego też zakup akcji w tym miejscu wydaje się być szansą na niezwykle intratną inwestycję. 

Jak wyglądają notowania spółek na NASDAQ? 

Aby inwestować z sukcesem na giełdzie, trzeba posiadać zróżnicowaną i szeroką wiedzę na temat akcji oraz aktualnej sytuacji poszczególnych spółek, które są notowane na giełdzie. Obecnie wiele osób zastanawia się, jak wyglądają notowania spółek. Warto wiedzieć, że w tej chwili informacje te są ogólnie dostępne – wystarczy, że odwiedzimy stronę internetową giełdy bądź skorzystamy z dedykowanych funkcjonalności na wybranej platformie transakcyjnej. 

Na giełdzie NASDAQ notowanych jest bardzo wiele firm technologicznych, dlatego szanse na osiągnięcie sukcesu w związku z inwestycją tego typu są bardzo wysokie. Firmy technologiczne zazwyczaj inwestują ogromne środki na rozwój, dlatego ich rentowność plasuje się na wysokim poziomie. 

Inwestycja na giełdzie amerykańskiej w Polsce – czy to możliwe? 

Czy polscy inwestorzy mają możliwość kupowania akcji na giełdzie amerykańskiej? Jak najbardziej. Aby kupować akcje na tej giełdzie, wystarczy założyć konto na platformie transakcyjnej, która oferuje możliwość zakupu akcji na tym rynku. Obecnie liczba funkcjonujących platform inwestycyjnych jest bardzo szeroka, dlatego każdy inwestor bez trudu znajdzie taką platformę, która pozwoli mu na zakup amerykańskich akcji na korzystnych warunkach,.

Gdy korzystamy z usług zagranicznych, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że na koniec roku musimy wygenerować listę transakcji, a następnie obliczyć zyski. Jest to niezwykle istotne, ponieważ ciążą na nas obowiązki podatkowe względem państwa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here