Masz długi, które Cię przerastają? Zanim się poddasz i popadniesz w bankructwo, pamiętaj, że dług jest tylko stanem tymczasowym, o ile aktywnie starasz się go zmniejszyć. Chociaż może to być możliwe po prostu przez zwiększenie dochodów lub wykorzystanie zaoszczędzonych pieniędzy, niemożliwy do opanowania dług może często wymagać bardziej drastycznych metod płatności lub, w tym przypadku, konsoliacja chwilówek może być pomocną opcją.

Kredyty konsolidacyjne – czym są?

Rozwiązanie konsolidacyjne można nabyć za pośrednictwem Twojego banku, spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej lub innego rodzaju wierzyciela. Pożyczki konsolidacyjne jak konsolidacja chwilówek są zarezerwowane dla tych, którzy mają wiele długów z wielu źródeł. Te długi mogą szybko stać się nie do opanowania, ponieważ wszystkie mają różne terminy płatności i mają różne kwoty. Na tym polega najkorzystniejsza część kredytu konsolidacyjnego zadłużenia. Po zatwierdzeniu możesz wykorzystać swoją pożyczkę na spłatę wszystkich innych długów. Następnie spłacisz swoją pożyczkę w miesięcznych ratach, zwykle z niższym oprocentowaniem niż inne produkty kredytowe, co jest dodatkowym bonusem, jaki niesie ze sobą konsolidacja chwilówek. Gdy Twoje pozostałe długi znikną, pozostanie Ci tylko jedna płatność do śledzenia. Proste i skuteczne rozwiązanie.

Konsolidacja chwilówek – dodatkowe kwestie do rozważenia

Jak każdy produkt kredytowy – pożyczki konsolidacyjne mają pewne potencjalne wady, które należy rozważyć przed złożeniem wniosku, w tym między innymi to, że do zatwierdzenia często wymagana jest przyzwoita ocena kredytowa. Rozsądny dochód jest również niezbędny, aby udowodnić, że możesz dokonywać płatności na czas. Niższa ocena kredytowa i dochody, choć czasami akceptowalne, mogą skutkować wyższymi, droższymi stopami procentowymi, a dalsze problemy z zadłużeniem i szkody kredytowe wystąpią, jeśli nie wywiążesz się z płatności, jaką na Ciebie nałożyła konsolidacja chwilówek, na którą się zgodziłeś.

Jest też podobne rozwiązanie konsolidacyjne, ale takie które wiąże się z ubieganiem się o kurs instruktażowy, podczas którego uzyskasz poradę od certyfikowanego specjalisty. W tym przypadku jest to doradca kredytowy. Doradca ten skontaktuje się z Twoimi wierzycielami w Twoim imieniu, aby powstrzymać dalsze próby windykacji przeciwko Tobie. Następnie zaczniesz dokonywać płatności na rzecz swojego doradcy kredytowego, który prześle je Twoim wierzycielom. Programy te są lepszą opcją dla pożyczkobiorców, którzy nie mogą uzyskać zatwierdzenia pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia, albo nie są w stanie zarządzać swoimi długami bez pomocy profesjonalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here