Praca florysty nie należy do najprostszych zawodów. Odnajdą się w niej osoby, które kochają wszystko co związane jest z roślinnością. Nie każdy bowiem ma poczucie estetyczności, które mógłby przelać na kwiaty. Dzisiaj postaramy się opisać krok po kroku jak wyjść w ten zawód z impetem. Miłośnicy kwiatów mogą już zaczynać cieszyć się ze swojej pracy marzeń. Jak wygląda praca florysty? Jak nim zostać? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-florysta/

Jak wygląda praca florysty?

Praca florysty nie jest aż tak skomplikowana i jak mogłoby się wydawać. Nie oznacza to jednak, że jest to zawód prosty. Branża kwiatowa cały czas się rozwija. Pojawiają się nowe style oraz trendy. Kluczem do sukcesu jest ciągła nauka, a także chęć spróbowania czegoś nowego. Do obowiązków zawodowych należy zaliczyć przygotowywanie bukietów, wiązanek czy dekoracji z kwiatami. Jako florysta będziemy również pielęgnować i zajmować się kwiatami.

Kto może zostać florystą? 

Idealnym kandydatem na to stanowisko będzie osoba, która posiada bardzo wysokie poczucie estetyki. Musi ona być również pewna tego co robi. W momencie, kiedy zerknij na bukiet od razu powinna wiedzieć co dodać, czego jest za dużo, a co ewentualnie sprawdzić i przetestować. Florysta musi być też osobą, która cały czas chce się rozwijać. Wraz z pojawiającymi się trendami, należy zapoznać się z nowymi tajnikami oraz stylami. Dodatkowo musi być to osoba sumienna i pracowita.

W jaki sposób zostać florystą? 

Czy istnieje szkoła średnia, która posiada taki profil. Osoby, które chcą w przyszłości pójść w stronę florysty muszą udać się do szkoły policealnej lub skorzystać z kursu dla florysty. Nauka w szkole policealnej trwa rok lub określona jest liczbą godzin. Wiele zależy od nas oraz od tego jaki rodzaj edukacji czy szkolenia preferujemy. Dodatkowo możemy skorzystać z warsztatów, które nie kosztują dużo, a są w stanie powiększyć naszą wiedzę oraz nauczyć nas pewnych czynności.

Zobacz też: http://www.karierait.pl/florysta-ile-jest-w-stanie-zarobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here