Wielu z nas doskonale wie też i o tym, że obraca się też częściami demontowanymi z pojazdów. Mowa tu o samochodach, w których to skrzynia biegów nagle padła i co równie istotne koszt jej naprawy lub wymiany przekracza wartość auta, ale i takie samochody skupują ( http://www.ebhp.edu.pl/ ) te wyspecjalizowane firmy, które następnie sprzedają silnik takiego samochodu, jego drzwi, szyby, maskę, klapę bagażnika, zderzaki i dosłownie wszystkie z elementów wnętrza. Biznes tego typu opłaca się jeśli na ulicach egzemplarzy danego modelu jest dostatecznie wiele i jeśli ludzie szukają tych tańszych części do konkretnego modelu auta. Rzecz jasna nie obraca się częściami takimi jak używane opony i to zwłaszcza z aut, które zaliczyły kolizję. Nie sprzedaje się też i tych używanych amortyzatorów, oraz elementów układu hamulcowego, takich jak klocki lub tarcze, bo te elementy są częściowo zużytymi i mogą się nie sprawdzić w samochodzie zmodyfikowanym po części. Dlatego też pewne części trzeba zakupić nowe.

Wnętrze.

Wiele z obecnie eksploatowanych pojazdów ma w sobie jakieś elementy z egzemplarza używanego. Mowa tu o tych zegarach z auta używanego, któremu padł silnik lub skrzynia biegów. Tego typu istotne części z wnętrza się sprzedają, choć w przypadku aut kilkunastoletnich zaliczanych do klasy kompaktów nie osiągają zawrotnych cen. Zdecydowanie wyższe ceny osiągają części z wnętrza auta zabytkowego, bo w ich przypadku nie istnieje opcja taka jak tani zamiennik produkcji wschodniej i dlatego należy się spodziewać cen dość wysokich. Rzecz jasna w przypadku pojazdów zabytkowych też trzeba nastawiać się na to, że nie można użyć tego łożyska koła z egzemplarza rozbieranego, bo takowy może być autem po kolizji drogowej, czyli fotele, tylną kanapę, boczki drzwi i wiele innych nie odkształconych elementów w tym przypadku można użyć jeszcze raz, ale ta zasada nie dotyczy części eksploatacyjnych, bo te mogła znacząco odkształcić kolizja drogowa i to nawet ta niezbyt poważna.

Promowanie w portalu społecznościowym.

W czasach obecnych firmy handlujące częściami z aut używanych promują się na portalach społecznościowych, czyli na tych portalach prowadzą blogi. Posty publikowane na tych blogach zazwyczaj nie promują tych części do popularnych modeli aut użytkowych, ale jeśli już trafi się pewne ilość części z auta klasycznego, którego nie produkuje się od kilku dekad, to wypada się takowymi pochwalić. Mowa tu o tym, że dosłownie trzeba opublikować kilka postów powiązanych ze zdjęciami części do takiego pojazdu, po to by je szybko i drogo sprzedać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here