Kapitał, dlaczego jest tak ważny? I co możemy dzięki niemu zyskać

0
721

Znajomość wiedzy na temat kapitału, może być bardzo przydatna w sytuacji, gdy chcemy skorzystać z bankowej usługi kredytu. We wcześniejszym wpisie, omówiona została podstawowa definicja kapitału pochodząca z książki/podręcznika “Ekonomia.”, napisanego przez wybitnych fachowców Davida R. Kamerschmena, Richarda B. McKenzie oraz Clarka Nardinelli. 

DOSŁOWNE ROZUMIENIE TEGO CO MOŻEMY UWAŻAĆ ZA KAPITAŁ

W naukach ekonomicznych, kapitał oznacza dobra trwałe, takie jak:

  • majątek,
  • aktywa,
  • środki.

Głównym celem posiadania, tak rozumianych dóbr, jest rozpoczęcie lub prowadzenie działalności gospodarczej. Wynikałoby z tego, że kapitał istnieje jedynie wówczas, gdy naszym zamiarem jest tzw. obór rynowo-handlowy. Jak wspominałam we wcześniejszym wpisie, ekonomia nie tyle jest nauką społecznie ścisłą, co “zimą jak ryba”, jeśli weźmiemy pod uwagę np. jej bezwzględność w przestrzeganiu pewnych, typowych dla siebie zasad. Więcej informacji na temat ekonomii oraz zasad jej praktycznego funkcjonowania w naszym życiu, znajdziecie państwo na stronie https://pozyczkolog.pl/.

ZŁE SKOJARZENIE DOTYCZĄCE INWESTYCJI, POSIADANIA ORAZ PODAŻY RYNKOWEJ

Z jakich jeszcze względów słowo kapitał, zwykle kojarzy się nam negatywnie? Około roku 1846 w Niemczech, zostało wydane dzieło literackie, dwóch wybitnie uzdolnionych ekonomistów, pod tytułem “Kapitał. Krytyka ekonomii politycznej.” Jak się pewnie państwo domyślacie, jego autorami byli znani na całym świecie, Karl Marx oraz kontynuator jego myśli, Friedrich Engels. W Polsce, dzieło to nigdy nie zdobyło godnego siebie uznania, chociaż od czasu swego powstania i pierwszych wydań książkowych, stanowiło tzw. pierwszą cegłę oraz grunt, na którym został zbudowany kapitalizm Europy Zachodniej. Cóż, mówiąc językiem ekonomicznym, stanowi to dla naszego kraju, do dziś nie przeliczalną stratę. Osoby, które nie boją się porażki oraz tzw. strat inwestycyjnych oraz znajdują się dopiero na początku rozwoju swojej działalności w branży finansowej, namawiam do zapoznania się z treścią “Kapitału. Krytyki ekonomii politycznej.”, bo jak wspomniałem, książka ta, stała się podstawą budowy systemów kapitalistycznych, państw takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Niemcy i Francja. Uogólniając, książka ta jest odpowiednikiem Biblii w ekonomii. Dobre jej zrozumienie, niechybnie związane z zapoznaniem się z jej treścią ( a niech nawet trwa to 10 lat!), stanowi gwarant tego, że na pewno zdobędziecie państwo przewagę, nad konkurencją. Dlaczego? Po pierwsze nikt  tego przecież już dziś nie czyta. Po drugie, komu z elit handlowej finansjery, chciałoby się zajmować podstawowymi mechanizmami, na których oparte jest działanie handlu, produkcji oraz wolnego rynku. Tych oraz innych informacji na temat podstawowych zasad dotyczących kapitału, dostarcza państwu serwis https://pozyczkolog.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here