Nawet osoby, które nieszczególnie interesują się rynkiem nieruchomości, mogły w ostatnim czasie usłyszeć frazę „house flipping”. Jest ona na tyle popularna (szczególnie w Stanach Zjednoczonych), że wykonano nawet grę o nazwie House Flipper, poruszających jej tematykę. Tylko czym w zasadzie jest house flipping i czy się on opłaca?

Czym jest house flipping?

House flipping to nic innego, jak zakup nieruchomości, odnowienie jej i zwiększenie w ten sposób jej wartości, po czym sprzedaż z zyskiem. Wymaga sporych zasobów gotówki, jako że trzeba najpierw zakupić dom czy mieszkanie, a potem jeszcze wydać (często niemało) na remont. House flipping nie jest nową techniką, ale z pewnością można powiedzieć, że zyskuje w ostatnim czasie na popularności.

Jest to ciekawa alternatywa dla dwóch innych podstawowych technik inwestowania w nieruchomości. Pierwsza z nich to zakup nieruchomości pod wynajem, druga – zakup w cenie okazyjnej i od razu próba sprzedaży po cenie wyższej, bez dokonywania dużych czy nawet jakichkolwiek remontów i poprawek. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Różnią się one przede wszystkim czasem, jaki trzeba w nie włożyć, aby osiągnąć satysfakcjonujący zwrot z inwestycji.

Zakup na wynajem zwraca się długo, sprzedaż niedługo po zakupie (co nie zawsze jest możliwe – znalezienie chętnego na wyższą cenę niekiedy potrafi potrwać dość długo) dość szybko, zaś house flipping leży gdzieś po środku. Wymaga też większej ilości wysiłku i planowania z naszej strony.

Więcej tego typu ciekawych informacji znaleźć można tutaj: http://www.piknikpiracki.pl/.

Czy house flipping się opłaca?

House flipping może wymagać nieco więcej czasu czy wysiłku niż inne opcje, ale, o ile będziemy się znali na tym, co robimy (nie przepłacimy na remoncie, nie wybierzemy nieruchomości, która się do house flippingu po prostu nie nadaje), można za jego pomocą sporo zarobić.

Potencjalnie możliwe jest osiągnięcie ceny sprzedaży znacznie wyższej niż cena zakupu i koniecznego remontu. Wobec tego warto się takim rodzajem inwestycji zainteresować, jeśli posiadamy odpowiednio dużo środków.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.piknikpiracki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here