Jak znaleźć pracę za granicąJeżeli szukamy pracy, bez względu na to czy to w kraju czy też za granicą zimy wiedzieć jak się do tego zabrać. Sposobów na poszukiwanie pracy jest bardzo wiele. Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na pytanie jak znaleźć pracę za granicą?

Wyjazd w ciemno

Jeszcze kilkanaście lat temu, odpowiedz na pytanie jak znaleźć pracę za granicą wcale nie była taka prosta. Wiele osób jechało do wybranego przez siebie kraju i będąc na miejscu szukało pracy. Taka metoda jest związana z pewnym ryzykiem. Jeżeli się jednak Zdecydujemy, to warto będąc na miejscu szukać pracy poprzez portale społecznościowe lub lokalne serwisy z ogłoszeniami. W Wielkiej Brytanii popularne są na przykład agencje pracy, które pomagają znaleźć dorywcze zajęcie.

Jeżeli będziemy na miejscu, i nie możemy znaleźć pracy to warto wiedzieć, że jako obywatelowi Unii Europejskiej przysługuje nam prawo do rejestracji w odpowiedniku polskich urzędów pracy. W takich miejscach zamieszczane są ogłoszenia co może skutkować tym, że znajdziemy prace.

Będąc na miejscu zdecydowanie na szukanie pracy powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu, korzystać z każdego dostępnego nam źródła i staram się maksymalnie wykorzystać szansę. Jeżeli wyjeżdżamy w ciemno i do tego po raz pierwszy, co musimy się liczyć z tym że pracę znajdziemy za dwa lub trzy miesiące. Przede wszystkim musimy być na to przygotowani finansowo. Te 2 czy 3 miesiąc to normalny okres i dlatego powinniśmy ze sobą zabrać odpowiednią ilość pieniędzy. Jeżeli na kierunek wyjazdu wybierzemy na przykład Norwegię, to musimy mieć świadomość że cel tam są zdecydowanie wyższe i jest to bardzo drogi kraj w utrzymaniu.

Poszukiwanie pracy z Polski

Jak znaleźć pracę za granicąZdecydowanie bardziej będziemy mieć sytuację komfortową na miejscu, jeżeli pojedziemy i już mając zagwarantowane zatrudnienie. oczywiście aby tak się stało, musimy rozpocząć poszukiwania już w Polsce. To rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze, zwłaszcza jeżeli boimy się ryzyka. Jednak wcale nie jest to zadanie tak proste jak mogłoby się wydawać. Z tej prostej przyczyny, że pracodawcy różnie do tego podchodzą. Nie każdy chce zatrudniać na odległość, co oczywiście jest zrozumiałe. Jeżeli szukamy pracy jako sprzedawca w warzywniaku to raczej mamy marne szanse na znalezienie zatrudnienia na odległość. W taki sposób najłatwiej znaleźć pracę wysoko wykwalifikowanym specjalistą a do tego z branży Gdzie są oni poszukiwani. Przykładem tutaj niech będą różnego rodzaju zawody informatyków.

Nawet jeżeli bo nam się udało znaleźć pracę przez internet, to zapewne nie będzie to super płatne zajęcie. Z drugiej strony jednak ograniczamy ryzyko, nie musimy zbyt martwić się finansami. Jest również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które niezbyt dobrze znają język kraju do którego chcą wyjechać. Również osoby wyjeżdżające po raz pierwszy, często chcą jechać już na gotowo ponieważ boją się że na miejscu sobie nie poradzą.

Poszukując pracy z Polski warto jest odwiedzić takie portale, które posiadają w swoich ofertach zweryfikowane ogłoszenia. Dzięki temu nie będziemy tracić czasu i energii na bezcelowe poszukiwania i wysyłanie emaili czy też dzwonienie. Będąc w Polsce możemy jeszcze szukać pracy za pomocą agencji pośredniczących. Wydaje się to bardzo dobrym pomysłem synek jednak musimy uważać, ponieważ wiele razy ludzie padają ofiarami oszustwa. Jeżeli zdecydujemy się na szukanie pracy poprzez agencją, to na stronach ministerstwa możemy sprawdzić, czy taki po; posiada wWymagane przez prawo dokumenty.

Nie daj się oszukać

Poszukując pracy przez agencję niestety część osób staje się ofiarami oszustów. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest ogłaszanie nieistniejących ofert i zachęcanie do kontaktu. Zdarza się, że podany numer na przykład przekierowuje nas na płatne infolinię za co oczywiście zapłacimy.

Nie powinniśmy również przez internet wysyłać żadnych wrażliwych naszych danych jaki oczywiście jakichkolwiek pieniędzy za pośrednictwo. Kategorycznie również nie poddawajmy żadnych ważnych informacji związanych z naszym kontem bankowym.

To na co powinniśmy zwrócić uwagę w ogłoszeniu to wysokość zarobków, jeżeli są zbyt wysokie to już jest dla nas lampka ostrzegawcza.

Co musimy wiedzieć?

Zanim wyjedziemy z Polski do pracy za granicą to koniecznie Sprawdźmy Jakie są wymagane dokumenty. Oczywiście do poruszania się po Unii Europejskiej wystarczy nam nasz dowód osobisty. Jednak warto jest zabrać dokumenty potwierdzające na przykład nasze wykształcenie lub zdobyte kwalifikacje. Najlepiej jeżeli będą one w języku kraju do którego się udajemy. Oczywiście nie ma obowiązku tego zrobić, jednak jest to jak najbardziej wskazane, mało prawdopodobne aby pracodawca chciał to zrobić na miejscu samodzielnie. dlaczego tak jest? To proste, postaw się na miejscu pracodawcy i Zadaj sobie pytanie czy zaprosiłbyś na rozmowę kwalifikacyjną kogoś, kto wysłał ci dokumenty z których nic nie rozumiesz.

Przed wyjazdem zdecydowanie warto również sprawdzić kwestie związane z ubezpieczeniem zdrowotnym jaki ewentualnymi podatkami. To wszystko jest niezbędna wiedza Do bezpiecznego dotarcia na miejsce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here