Wprawdzie wakacje w pełni i do rozpoczęcia nowego roku szkolnego jeszcze trochę czasu pozostało, ale nowa podstawa programowa dla liceum technikum to lektura wielu nauczycieli. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ na spokojnie mogą oni zapoznać się z nowymi założeniami. Od września przecież będą uczyć po nowemu. Poza tym trzeba przecież ogarnąć kwestię: reforma edukacji a nowy podręcznik szkolny dla ucznia.

Podręcznik to konieczność i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Wprawdzie nauczyciele przynoszą na zajęcia masę różnych dodatkowych materiałów dla swoich uczniów, ale podręcznik to w zasadzie podstawa. A trzeba w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że nowa podstawa programowa dla liceum technikum wymusza nowe podręczniki szkolne dla uczniów i nauczycieli . Na szczęście na naszym rynku nie brakuje ofert w tym obszarze, bo gros wydawnictw, nie tylko tych stricte związanych z edukacją, zaproponowało nowe podręczniki szkolne dla uczniów i nauczycieli. Zresztą, nauczyciele jeszcze w czerwcu musieli zadeklarować wybór podręcznika na nowy rok szkolny do nowego liceum i nowego technikum. Takie są bowiem przepisy i nie ma od tego odwołania, bo uczniowie muszą wiedzieć, jakie książki muszą sobie zakupić na nowy rok szkolny.

Reforma edukacji to niewątpliwie gorący temat. Powiedziano już chyba wszystko w tej materii. Wiemy też, ile emocji towarzyszyło temu tematowi. W szkołach podstawowych reforma wprowadzona została dwa lata temu, natomiast szkoły średnie wchodzą w nią od września bieżącego roku. Naukę w szkołach średnich rozpoczną absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej. Nawiasem mówiąc, podwójny rocznik to kolejny gorący temat, szczególnie w mediach.

W dużych miastach uczniowie mają rzeczywiście problem z dostaniem się do wymarzonej szkoły. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w mniejszych miejscowościach, czyli tam, gdzie niż demograficzny dał się bardzo we znaki. Prawdę mówiąc, podwójny rocznik jest ogromną szansą na istnienie takich placówek, bo przybędzie w nich sporo uczniów. Nierzadko to wręcz ratunek dla szkoły.  Tak więc, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Wszystko zależy bowiem od kontekstu. Z pozoru jakaś kwestia wygląda inaczej, natomiast, kiedy przyjrzymy się jej z bliska, okazuje się, że rzecz ma się zupełnie inaczej. Tak to już jest.i warto o tym pamiętać, bo czasami dajemy się ponieść niepotrzebnym emocjom, a po pewnym czasie okazuje się, że wszystko wyprostowało się. No cóż, samo życie. Nikt w końcu nie mówił, że będzie łatwo na tym najpiękniejszym ze światów.

Podręczniki szkolne z nowej podstawy kupisz w sklepie https://www.gandalf.com.pl/podreczniki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here