Wiele restauracji oprócz działalności stacjonarnej w lokalu, zajmuje się także dowozem potraw w ramach cateringu. To szansa na dodatkowy zarobek, zwłaszcza poza sezonem, w którym ludzie chętniej odwiedzają restauracje. Wyposażenie gastronomiczne lokalu, w którym przygotowywane są dania na wynos, nieco różni się od tego w tradycyjnej kuchni. O tym, jak to wygląda w praktyce można przeczytać poniżej.

Podstawowe wyposażenie cateringowe

Podstawowe wyposażenie cateringowe oferowane przez sklep gastronomiczny to przede wszystkim termosy, w których przewożone są zupy i inne dania o płynnej konsystencji. Nawet jeśli do klienta trzeba jechać godzinę, temperatura posiłku będzie odpowiednia do podania go na stół.

Poza tym firmy cateringowe korzystają z dużych styropianowych pojemników. To w nich dostarczają przygotowane na talerzach posiłki. Z takich opakowań korzystają również pizzerie i inne restauracje z fast foodem, które dowożą jedzenie do domu klienta.

Standardowe wyposażenie gastronomii, która zajmuje się cateringiem stanowią też pakowarki i zgrzewarki do tacek. Przygotowane w ten sposób posiłki dowożone są do szkół, szpitali i miejsc w pracy, w których każda osoba otrzymuje indywidualnie zapakowaną porcję.

Poza tym te niewielkie urządzenia gastronomiczne sprawdzają się też w przypadku firm trudniących się przygotowywaniem cateringu dietetycznego, czy diety pudełkowej z dowozem.

Szukasz włoskiej kuchni o nowatorskim wzornictwie i zaawansowanych rozwiązaniach? Zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą na lofra.pl. A jeśli potrzebujesz wysokiej jakości urządzeń do wyposażenia pralni przemysłowych, nie zapomnij odwiedzić gp-pralnia.pl.

Samochód do przewozu cateringu – wymogi sanepidu

Przepisy nie określają, jak duży powinien być samochód, który będzie dostarczał posiłki pod drzwi klientów. Może być to nieduży samochód osobowy lub większy pół-dostawczy. Na rynku istnieje wiele firm, które adaptują zwykłe auta osobowe do warunków, w których może być przewożona żywność.

Względy sanitarne wymuszają na właścicielach aut do przewozu cateringu, by ich wnętrze można było łatwo wyczyścić. Dlatego też często zabudowę takiego auta pokrywa się jednolitą powłoką z tworzywa sztucznego z odpowiednim atestem.

Przed dopuszczenie samochodu do użytku, pracownicy sanepidu sprawdzają, czy usunięto w nim miejsca, w których mogłaby gromadzić się żywność. Niedopuszczalne jest przewożenie jedzenia samochodem osobowym na tylnym siedzeniu albo po prostu w bagażniku. Powierzchnia tych miejsc łatwo się brudzi, a jej domycie jest skomplikowane.

Prowadzenie cateringu to ciężki kawałek chleba. Wymogi sanitarne nie są mniejsze niż w przypadku tradycyjnych lokali. Często, choć dodatkowy zarobek może być całkiem pokaźny, restauratorzy rezygnują z tej formy prowadzenia działalności na rzecz tradycyjnego lokalu.

Przekonaj się o korzyściach bezpośrednich zakupów u producenta – GastroProdukt oferuje niezawodne wyposażenie gastronomii i kompleksową obsługę doradczą dla Twojego biznesu. Sprawdź nasze pojemniki termoizolacyjne na GastroProdukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here