Tworzenie wysokiej jakości filmów w mediach społecznościowych nie musi być skomplikowane. Nie musisz koniecznie zatrudniać profesjonalnych filmowców, ani używać super drogiego sprzętu.

Kluczowe narzędzia to:

  • Dobrej jakości aparat fotograficzny (najlepiej nie telefon z aparatem).
  • Statyw.
  • Zewnętrzny mikrofon (który jest znacznie lepszy do nagrań głosowych i innych rodzajów treści).
  • Sprzęt oświetleniowy, taki jak dobry softbox lub lampa pierścieniowa.
  • Oprogramowanie do edycji wideo.

Wysokiej jakości sprzęt wideo może być dość drogi, a jeśli nie jesteś gotowy na taką inwestycję, zawsze możesz go wypożyczyć. W zależności od tego, jakie rodzaje filmów chcesz robić, możesz wynająć studio z wyposażeniem lub tylko narzędzia.

Usunąć zbyteczne przerwy podczas edycji

Podczas kręcenia filmu, prawdopodobnie nakręcisz o wiele więcej materiału niż potrzebujesz. Czasami możesz mieć pokusę, aby zostawić niektóre z surowego materiału w, ale lepiej, że nie. Montaż jest niezbędny, aby zapewnić, że Twoje filmy są ekscytujące, wciągające i bezpośrednie. Pierwsze kilka sekund jest kluczowe, ponieważ to właśnie tyle czasu zajmie Twoim widzom podjęcie decyzji, czy Twoje wideo jest warte ich czasu.

Jeśli są jakieś dodatkowe sceny lub momenty, które nie zostały ostatecznie wycięte, ale są interesujące i warte obejrzenia, możesz zaoferować je swoim zwolennikom jako filmy zza kulis. Jak zapewnia https://efectownia.pl/prowadzenie-social-media/, te filmy często mogą zwiększyć zaangażowanie nawet bardziej niż oryginalny materiał.

Dodaj CTA

Podobnie jak w przypadku każdej innej formy marketingu cyfrowego, istotne jest, aby Twoje wideo w mediach społecznościowych zawierało wezwanie do działania (CTA). W końcu, jak inaczej widzowie będą wiedzieć, co robić po obejrzeniu filmu?

Upewnij się, że CTA jest lekkie i proste. Wielu użytkowników, szczególnie z pokolenia Millennialsów i Gen Z, będzie zwracać uwagę na komunikaty sprzedażowe, więc lepiej będzie, jeśli nie będą one zbyt nachalne.

Oto kilka wskazówek, które warto rozważyć:

  • Dopasuj swoje CTA do treści wideo. Zachęcaj do interakcji, które są kontynuacją filmu i jego treści.
  • Używaj zarówno słownego, jak i wizualnego CTA. Powiedz widzom, aby polubili, skomentowali, udostępnili i zasubskrybowali oraz dodaj odpowiednie linki na filmie.
  • Nie zapowiadaj CTA zbyt wcześnie. Ale nie czekaj też do końca filmu.
  • Bądź bezpośredni i zwięzły. Zamieść link do swojej strony i powiedz widzom, aby ją odwiedzili.
  • Spraw, aby CTA było elementem oczywiście klikalnym. Zaprojektuj przycisk tak, aby był widoczny i aby ludzie rozumieli, co to jest i co mają zrobić.

Dostosuj do konkretnej platformy mediów społecznościowych

Każda platforma mediów społecznościowych ma swoje własne specyficzne wymagania dotyczące formatu treści. Jeśli masz nadzieję, że użyjesz dokładnie tego samego wideo na wielu platformach, będziesz rozczarowany. Na przykład, Instagram Reels, Facebook Stories, Snapchat i TikTok mają ograniczenia długości i orientacji kamery. Natomiast YouTube i Vimeo pozwalają twórcom na udostępnianie treści w różnych formatach. Warto przeczytać https://efectownia.pl/prowadzenie-social-media/. Powinieneś też wziąć pod uwagę, że nie musisz wrzucać filmów na każdą możliwą platformę. Skup się na tych, na których Twoi odbiorcy spędzają najwięcej czasu.

Filmiki typu „Jak to zrobić

Filmiki typu „jak to zrobić” świetnie sprawdzają się w budowaniu świadomości marki i zapoznawaniu odbiorców z produktem/usługą. Zasadniczo, tutoriale te wykorzystują wizualne i dźwiękowe instrukcje, aby jasno przekazać proces. Są one podobne do samouczków i demo produktów, ale są mniej promocyjne, a bardziej instruktażowe, ponieważ ilustrują, jak działa produkt lub usługa.

Dodatkowo, filmy typu how-to mogą wspierać podróż klienta na wiele sposobów, a zależy to od treści filmu. Na przykład, jeśli tutorial skupia się bardziej na procesie – np. Jak ugotować makaron, będzie wspierał etap świadomości lub rozważań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here