Będziesz miał rację w myśleniu, że jest to dość łatwe do utworzenia strony Facebook dla Twojej firmy. Możesz dość płynnie przekształcić swój profil w stronę – Facebook mówi, jak to zrobić. Ale zaskakująco, wiele osób dostaje to źle. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę:

Cover photo: użyj swojego logo, i spraw, aby to i zdjęcie w tle wyglądało atrakcyjnie, aby przyciągnąć ludzi

O sobie: bądź przyjazny w sposobie, w jaki się prezentujesz. Facebook jest nieformalny.

Posty: spraw, aby były istotne i użyteczne, np. oferty, informacje o nowych produktach lub linki do Twojego bloga. Używaj przycisków wzywających do działania, takich jak „obejrzyj ten film” lub „zapisz się”, aby skierować ruch z powrotem na Twoją stronę. I pamiętaj o odpowiednim czasie.

Zwiększ swoją widoczność

Dobrym pomysłem jest wyłożenie odrobiny pieniędzy na Twoje posty, aby mieć pewność, że każdy, kto „lubi” Twoją stronę, zobaczy je. Przeznacz więc co miesiąc trochę budżetu na „podbicie” swoich najważniejszych postów. To nie musi kosztować Cię fortuny. Już 20 zł za post może sprawić, że więcej osób zwróci uwagę na Twoją wiadomość. Możesz promować swój post po jego opublikowaniu, klikając przycisk „Boost Post” na dole po prawej stronie.

Pamiętaj, że zwiększając liczbę postów, dajesz ludziom, którzy już Cię lubią, więcej szans na ich zobaczenie. W następnym poście, mamy pokryć, jak utworzyć reklamę na Facebooku. Jest to sposób na rozszerzenie swojego zasięgu na nowych odbiorców – i jest również wysoce zalecane.

Promuj swoją stronę

Inną opcją pay-for-play z marketingu na Facebooku jest promowanie całej strony. To może być opłacalny sposób na zwiększenie liczby odbiorców i znalezienie potencjalnych klientów. To będzie umieścić swoją firmę do wiadomości paszy konkretnego odbiorców wybrać cel, określony przez wiele czynników, w tym wieku, lokalizacji, zawodu lub zainteresowań. Spróbuj dodać zainteresowania do swojego profilu, które pasują do tych z grupy docelowej.

Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie kilku różnych testów, aby zobaczyć, jaki rodzaj targetowania daje najlepsze zyski.

Łatwiej będzie Ci określać profil klienta, jeśli będziesz wiedzieć, kto odwiedza Twój facebook. Jak to zrobić? Dowiesz się tego na https://techpolska.pl/kto-odwiedza-moj-facebook/.

Wykorzystaj multimedia

Wideo i zdjęcia rządzą w mediach społecznościowych, a marketing na Facebooku nie jest inaczej. Włączenie zdjęcia lub wideo znacznie zwiększy szanse na zaangażowanie się w Twoje posty. Pokaż, jak Twój produkt może poprawić życie Twoich klientów. Zdjęcia osób korzystających z produktu lub cieszących się jedną z jego zalet pójdą o wiele dalej niż zwykłe ujęcie produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here