W życiu każdego człowieka zdarzają się wydarzenia, które chce uczcić w wyjątkowy sposób. Dla dzieci jednym z nich bez wątpienia jest Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu najmłodsi chętnie obdarowują seniorów własnoręcznie przygotowanymi laurkami i spędzają z nimi czas, bo wiedzą, jak ważna jest babcia i dziadek. Scenariusz zajęć w przedszkolu to ciekawy pomysł na uczczenie w nietypowy sposób tego dnia poprzez wspólne działanie dzieci i widowni w jednym ”przedstawieniu”. Przy okazji to także szansa na zacieśnienie więzów i dowiedzenie się czegoś nowego o swoich najbliższych…

Mini kółko teatralne dla dzieci – od czego zacząć?

Właściwie niepotrzebne jest wiele, by móc zacząć. Kluczowe jest miejsce, a więc sala, w której swobodnie można rozsunąć ławki i krzesła a początkowo ustawić je w krąg. Żeby zacząć jakiekolwiek działania teatralne, potrzebna jest grupka dzieci a jako akcesoria/niezbędne do prostych działań wystarczą, chociażby kartki papieru, kolorowe flamastry i kredki czy taśmy malarskie.

Czy warto angażować przedszkolaki w działania teatralne?

Wszelka aktywność, która wykorzystuje elementy działań teatralnych, może przynieść wiele korzyści najmłodszym. Przede wszystkim to świetny sposób na integrację grupy, możliwość nawiązania przez dzieci nowych znajomości, a w przyszłość zbudowania wartościowych relacji. Zajęcia teatralne powodują, że dziecko łatwiej się otwiera. Lepiej rozumie emocje, jest bardziej swobodne w wyrażaniu myśli, a także lepiej chłonie nową wiedzę oraz umiejętności. Elementy teatralne podczas codziennych zajęć doskonale także łagodzą stres.

Nietypowe przedstawienie na Dzień Babci i Dziadka

Jest wiele możliwości na to, jak przygotować przedstawienie. Babcia i dziadek scenariusz zajęć w przedszkolu to nietypowy sposób na uczczenie tego wyjątkowego dnia w roku. Łączy on bowiem w sobie zarówno elementy dydaktyczne, jak i możliwość interakcji widowni z aktorami. W ten sposób wszelkie wspomnienia można przekuć w działanie, które jeszcze bardziej zbliży do siebie zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie, a jednocześnie będzie wspaniałą zabawą!

Gdzie znaleźć najlepsze scenariusze zajęć?

Wiele gotowych scenariuszy można znaleźć w zasobach Internetu i to całkowicie za darmo. Poza tym można pokusić się także na zerknięcie na konkretne blogi ludzi z pasją. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie ze strony, która jest bezpośrednio związana z teatrem, gdyż takie scenariusze zajęć będą najbardziej efektowne.