Zimą szybko zapada zmrok, a niskie temperatury nie zachęcają nas do przebywania na dworze. Jednak właśnie dlatego jest to wspaniała pora roku do nadrobienia zaległości czytelniczych oraz do zapoznania się z nowo wydanymi książkami. Poszukując odpowiednich dla siebie lektur warto przejrzeć bestsellery jakie oferuje nam katolicka księgarnia Święty Wojciech. Poniżej kilka propozycji.

O odnajdywaniu ukrytych pokładów odwagi, czyli „Estera” Rebecca Kanner

Młoda Żydówka zostaje porwana ze swojego domu przez królewskich żołnierzy. Zmuszają ją do pójścia pieszo do stolicy imperium. Tam trafia do pałacu, który tak naprawdę jest złotą klatką. W towarzystwie nałożnic królewskich i eunuchów młoda dziewczyna kilka miesięcy przygotowuje się do swej nocy z królem. Kiedy nieuniknione spotkanie następuje, dziewczyna robi wszystko, co możliwe, aby zauroczyć władcę oraz stać się jego królową.

Korona jednak ściąga na nią różne niebezpieczeństwa. Jeden z zauszników króla podsuwa mu myśl o ludobójstwie. Tylko królowa może zapobiec wymordowaniu Żydów. Estera musi w sobie odnaleźć siłę, aby złamać królewskie prawo. Musi zaryzykować swoim życiem, aby ocalić swój lud.

„Estera” to opowieść o odnajdywaniu w sobie ukrytych pokładów odwagi. Opowieść o ryzykowaniu wszystkim, by stanąć w obronie tego, co słuszne. Opowieść, która niepokoi, daje do myślenia i porusza serce.

Służyć i chronić, czyli „Odważni” Randy Alcorn

„Odważni”  to inspirująca historia bohaterów, którzy chcą dla swoich dzieci być takimi ojcami, którzy potrafią mieć realny wpływ na ich życie

Adam Mitchell, Nathan Hayes oraz ich partnerzy są oficerami policji. Codziennie zmagają się z wszystkim najgorszym, co oferuje dzisiejszy świat. Jednak pod koniec każdego dnia stawiają czoła najważniejszemu wyzwaniu. Wyzwaniu do którego żaden z nich nie jest przygotowany – ojcostwu.

W pracy dają z siebie wszystko i jednocześnie szybko odkrywają, iż ich dzieci zaczynają się od nich coraz bardziej oddalać. Dochodzi do tragedii. W jej obliczu cała czwórka pragnie odzyskać wiarę, nadzieję oraz odnaleźć się w rolach ojców i mężów.

„Odważni” to obowiązkowa lektura dla każdego mężczyzny.

Wszyscy popełniamy błędy, myśląc, że postępujemy słusznie, czyli „Judasz” Tosca Lee

Historia nadaje mu różne imiona. Kłamca. Złodziej. Zhańbiony i okryty złą sławą samobójca, którego imię zostało synonimem zdrajcy. A jednocześnie jedyny uczeń, którego Jezus nazwał przyjacielem. Oto opowieść życia Judasza z Kariotu- jednego z dwunastu apostołów. Opowieść, którą możemy usłyszeć  z ust samego zainteresowanego. Wydarzenia, które możemy zobaczyć jego oczyma. To także dokładna relacja z miejsca wydarzeń, która sprawi, iż zadamy sobie pytanie: „Czy ja zrobiłbym to samo co Judasz?”.

„ Judasz” to lektura, która z pewnością warta jest krótszego snu.

Te i wiele innych pozycji książkowych na zimowe wieczory ma nam do zaoferowania katolicka Księgarnia Święty Wojciech. Pozycje książkowe przez nią proponowane pomogą nam udać się w duchową podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Szukając odpowiednich lektur, warto zapoznać się z bestsellerami, które księgarnia Święty Wojciech posiada w swojej ofercie. Popularność tych tytułów pośród czytelników daje gwarancję na dobrze spędzony czas i wciągającą fabułę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here