Wysyłanie paczek za pośrednictwem kuriera staje się coraz powszechniejsze. Chętnie kupujemy i sprzedajemy różne przedmioty przez Internet. Jednak każdy, kto chociaż raz chciał skorzystać z kuriera, zmuszony był do indywidualnego szukania najlepszej oferty. Na szczęście i ta sfera została już właściwie dopracowana. W sieci dostępne są platformy kurierskie, które obsługują różnych przewoźników.

Na jakiej zasadzie działa platforma logistyczna?

Platforma logistyczna to inaczej strona internetowa, na której znaleźć możemy ofertę wszystkich najpopularniejszych firm kurierskich działających w naszym kraju. Dużym uznaniem klientów cieszy się operator logistyczny epaka.pl. Obsługuje on takie firmy transportowe jak: DHL, DPD, DPD Pickup FedEx, FedEx Punkt, Geis, InPost, Paczkomaty InPost, UPS, Paczka w ruchu, Ambro Express.

Aby wysłać paczkę, należy wypełnić krótki formularz, w którym określa się jej rodzaj oraz parametry. Po zatwierdzeniu tych informacji system przedstawia oferty przewoźników, z którymi współpracuje. Można wybrać swojego ulubionego kuriera lub takiego, który oferuje najlepszą cenę. To bardzo przydatna usługa. Powinna spodobać się wszystkim tym osobom, którym zależy na jak najtańszym wysyłaniu paczek.

Nie trzeba już przeglądać strony internetowej każdej firmy. Bywają sytuacje, że jeden przewoźnik ma lepsze ceny na dany rodzaj paczki (np. paczki do 1 kg), a inny oferuje niższe ceny za transport palety. Dzięki epaka.pl wszystkie oferty uzyskujemy w jednym miejscu w jednej chwili. W związku z tym oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również nasz cenny czas. Warto również podkreślić, że wysyłanie paczek w ten sposób jest w pełni bezpieczne. Platforma cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród nadających i odbiorców przesyłek oraz samych firm kurierskich.

Jakie paczki można nadawać poprzez platformę logistyczną epaka.pl?

Cena przesyłki jest uzależniona od jej gabarytów. W dostępnym na stronie formularzu należy wpisać parametry przesyłki, w tym:

  • wagę przesyłki,
  • długość przesyłki,
  • szerokość przesyłki,
  • wysokość przesyłki.

Poprzez platformę logistyczną epaka.pl można nadać następujące rodzaje przesyłek:

  • koperta,
  • paczka,
  • paleta lub półpaleta.

Jeśli chcemy wysłać coś w kopercie, to wtedy powinniśmy wskazać jej wielkość (np. kurierska, C6, DL, C5, B5, C4, B4). Przy każdej opcji wskazane są konkretne wymiary koperty. W przypadku wysyłania towarów w paczce, również powinniśmy określić rodzaj opakowania. Mogą to być bowiem, między innymi: karton, tuba, foliopak kurierski, opony, koła i felgi, rower, części karoserii.

Oddział DPD Szczecin

Mieszkańcy Szczecina, czyli jednego z najlepiej rozwijających się miast w Polsce, również mogą korzystać z oferty epaka.pl. W tym regionie dużym zainteresowaniem cieszą się usługi firmy kurierskiej DPD. W Szczecinie mieszczą się dwa oddziały tego przewoźnika. Pierwszy znajduje się na ulicy Lucjana Rydla 50, a drugi na ulicy Krzywoustego 15U/1.

W oddziałach DPD w Szczecinie można nadać paczki krajowe oraz paczki zagraniczne, w tym przesyłki w kopertach oraz w kartonach będących w różnych rozmiarach. W punktach DPD można też nadawać opony. Warto jednak wcześniej zapoznać się z instrukcją ich pakowania. Opony powinny być zapakowane pojedynczo i posiadać owijkę (naklejkę) z etykietą adresową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here