Kim jest James Martin i dlaczego warto sięgnąć po jego książki?

0
1908

James Martin SJ jest amerykańskim Jezuitą i redaktorem magazynu America. Jego teksty są regularnie publikowane w New York Times czy The Wall Street Journal. James Martin to również komentator krajowych oraz międzynarodowych mediów. Jego wystąpienia bardzo często pojawiają się w czołowych stacjach telewizyjnych oraz radiowych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej postaci i książek jego autorstwa?

James Martin — książki

Do najpopularniejszych książek Jamesa Martina zaliczają się:

  • Radość życia. Śmiech i humor cieszą Boga” — autor pokazuje tu, jak na nowo spojrzeć na wiarę i dostrzec w niej pełną radości drogę do zbawienia. W tym celu sięga on zarówno po cytaty pochodzące z Pisma Świętego, jak i mądrości cenionych na całym świecie teologów, świadectwa świętych, tradycje innych religii oraz doświadczenia z własnego życia. Całość przepleciona jest zabawnymi anegdotami, z których przebija się autentyczna miłość do Boga i człowieka. Ta książka Jamesa Martina pokazuje, że radość humor i śmiech zbliżają nas do Boga, który dla każdego z nas chce szczęścia.
  • Siedem ostatnich słów Jezusa” — książka ta przedstawia portret Jezusa Chrystusa bazując na jego ostatnich słowach na krzyżu. Ukazuje ona, jak mocno rozumie on nasze cierpienie, co to znaczy być w pełni człowiekiem i dlaczego warto zawierzyć mu całą duszą, sercem oraz umysłem. Każde z zawartych tu rozważań dotyczy jednego z siedmiu słów wypowiedzianych przez Jezusa tuż przed śmiercią. Książka ta może okazać się niezwykle pomocna w głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu.

James Martin „Jezus”

Kolejną godną polecenia książką autorstwa Jamesa Martina jest „Jezus.” Zaprasza on w niej swoich czytelników do tego, by w zupełnie nowy sposób spojrzeli oni na postać Jezusa Chrystusa i treści zawarte w Ewangeliach. To niezwykle przyjazna w odbiorze biografia, po którą z powodzeniem sięgnąć mogą zarówno osoby, które mają pewną wiedzę na temat Jezusa, jak i tych, którzy chcieliby go dopiero poznać. W książce tej refleksje teologiczne oraz duchowe przeplatają się z ciekawym anegdotami z podróży 2 jezuitów. James Martin „Jezus” to również nietypowy przewodnik po Ziemi Świętej, który pisany jest z osobistej perspektywy. Zawarte w niej szczegóły historyczne przenoszą czytelników w czasie, co pozwala na spojrzenie na świat oczami Chrystusa. Na uwagę zasługują tutaj także elementy przygodowe oraz humorystyczne, które sprawiają, że książka ta jest niezwykle przyjazna w odbiorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here