W miarę jak kryptowaluty zyskały popularność, pojawiły się miejsca, gdzie można je bezpiecznie wymieniać. Miejsca te to giełdy kryptowalutowe, które działają podobnie do giełdy papierów wartościowych. Jednakże, zamiast nabywać i sprzedawać akcje, dokonuje się na nich wymiany zwykłych pieniędzy na walutę wirtualną. Wymiana następuje według ustalonego przez giełdę kursu, który podlega prawom rynku, czyli popytu i podaży.

Kursy są zależne także od globalnej koniunktury, jednakże ceny na poszczególnych giełdach mogą się znacząco różnić. Przyczyną tego jest to, że kryptowaluta nie jest uznawana jako oficjalny środek płatniczy i dlatego nikt nie sprawuje nad nim centralnego nadzoru, tak jak to się odbywa w przypadku zwyczajnych walut. Giełdy to wysoce wyspecjalizowane firmy finansowe, które zarabiają na dokonywanych, przez użytkowników, transakcjach pobierając od nich prowizję.

Wpisując w wyszukiwarkę słowa „giełda kryptowalut” wyskoczy nam tysiące wyników, a duża część z nich będzie okraszona słowem „najlepsza”. Jednakże najlepsza giełda kryptowalut nie istnieje, ponieważ jest ich tak dużo, że każdy zainteresowany inwestowaniem w ten rodzaj pieniądza, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Pomocne w wyborze mogą okazać się różnego rodzaju rankingi, które są umieszczane na stronach związanych z kryptowalutami.

Każdy ranking giełd kryptowalut 2020 zawiera wyszczególniony opis plusów danej giełdy, jej kraj pochodzenia, ilość i rodzaj walut, a także wysokość prowizji. Z rankingów można się też dowiedzieć, które giełdy mają wystawione certyfikaty przez Ministerstwo Cyfryzacji. Takie giełdy są najbardziej zaufane i warte uwagi oraz naszych pieniędzy. Wybierać należy firmy, które mają dużo pozytywnych opinii wystawionych przez innych użytkowników. Należy bowiem pamiętać, że rynek kryptowalut nie jest formalnie uregulowany przez państwo, a przez to stanowi łakomy kąsek dla równego rodzaju oszustów, czyhających na nasze pieniądze.

Podsumowując w większości przypadków giełdy kryptowalut są bezpiecznym narzędziem, dzięki któremu każdy może zacząć inwestowanie w ten nowy rodzaj środka płatniczego.

Zobacz też: recenzje giełd kryptowalut >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here