Zawsze marzyło ci się organizowanie ślubów i wesel? Organizacja własnego poszła ci tak dobrze, że chcesz to robić zawodowo? Chcesz zwiększyć swoje kwalifikacje w organizacji przyjęć? A może po prostu szukasz nowej, kreatywnej ścieżki kariery i kusi cię taka, związana z branżą weselną? Możesz to zrobić, koniecznie dowiedz się jak, zapoznając się z nasza ofertą. 

Asystent ślubny potrzeby od zaraz

Wesele to jeden z tych wyjątkowych dni w życiu, które pamięta się na zawsze. Niektórzy marzą o nim już od wczesnych lat młodości, wyobrażając sobie, jakie rozrywki będą zaplanowane, jak będzie wyglądać wystrój sali, kreacja pary młodej, czy jaka muzyka będzie się wydobywać z głośników. Jednak kiedy przychodzi do planowania i organizowania prawdziwego wesela, trudno jest poradzić sobie ze stresem, presją i dopracować wszystkie elementy idealnego przyjęcia na ostatni guzik. Wtedy z pomocą przychodzi osoba, która z wydarzeniem nie jest w żaden sposób związana, która potrafi spojrzeć na sytuację chłodnym, obiektywnym okiem, ocenić wielkość kryzysu i mu zaradzić. Taka osoba to wedding planner. Każda para młoda decydująca się na asystę osoby postronnej, ściąga sobie z barków ogromny ciężar, zdając się na doświadczenie i kontakty takiej osoby. To ona będzie zarządzać przygotowaniami i pilnować wykonania kolejnych etapów przed i w trakcie wesela, jednocześnie świetnie się bawiąc w trakcie organizacji. 

Jak zostać organizatorem wesel?

Chociaż samo zainteresowanie branżą ślubną, śledzenie najnowszych trendów w gazetach i na targach ślubnych jest ważne, nie jest wystarczające do rozpoczęcia kariery przy organizacji ślubów i wesel. Biorąc tego typu zlecenie, bierze się na siebie bardzo dużą odpowiedzialność za czyjś ważny dzień, do którego przygotowuje się od dawna. Od tego, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, zależy to, czy będzie to najszczęśliwsze, czy najgorsze wspomnieniem przez resztę życia. Przez tę odpowiedzialność warto wybrać się na odpowiednie kursy. Czego można się na nich nauczyć? Przede wszystkim tego, w jaki sposób współpracować z klientami, jakie podejście należy przyjmować przy różnych typach par młodych, jak przedstawiać im swoje propozycje tak, żeby ich zainteresować. Również tego, jak tworzyć umowy oraz radzić sobie ze wszystkimi prawnymi aspektami związanymi z zawodem. Kolejnym, bardzo ważnym elementem przygotowującym do tej profesji, to opanowanie sztuki planowania logistycznego przedsięwzięcia. Wesela to czas, w którym bardzo ważne jest przeznaczenie odpowiedniej ilości czasu na przygotowania, nie tylko w sam wielki dzień, ale przede wszystkim przed nim. To także kwestia dobrania odpowiednich podwykonawców usług, na których można polegać, a także przygotowanie planu awaryjnego, w razie pojawienia się kryzysu.

Konsultantem i organizatorem ślubów może zostać zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Może to być zawód wykonywany w agencji organizującej eventy, jako freelancer, ale także jako posada w hotelach i restauracjach, specjalizujących się lub chcących się specjalizować w imprezach ślubno-weselnych. Nigdy nie jest za późno na zdobywanie nowych kwalifikacji dla Ciebie i Twoich pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here